menu

ROBOSOUTĚŽ – tentokrát již kategorie SŠ

ROBOSOUTĚŽ – tentokrát již kategorie SŠ

Po předchozích účastechRobosoutěži pro ZŠ se tým našich studentů v sestavě Filip Rada, Miroslav Slezák a Adam Zezulka (doplněný o Dominika Ritze) opět od této soutěže zapojil, tentokrát již v kategorii SŠ.

Moc nás potěšilo, že se organizátoři této podnětné soutěže nezalekli složité “covidové” situace a navzdory omezením, která vyplývala z vládního nařízení, zrealizovali další ročník.

V pátek 26. 11. tedy naši studenti (pod stejným týmovým názvem NSDS jako v předchozích letech) vyrazili do Prahy do Zengerovy posluchárny na FEL ČVUT Praha, aby se jimi zkonstruovaný robot-číšník (viz zadání úlohy) utkal ve svých dovednostech s roboty dalších 28 týmů z celé republiky.
Dlouho to vypadalo, že mají naději na vynikající umístění. Po úvodních třech jízdách, ze kterých se postupovalo do vyřazovacích kol mezi nejlepších 16 týmů, byl náš tým dokonce na úžasném 2. místě!
Bohužel, stačila jedna nepovedená jízda ve vyřazovacím “pavoukovi” 🙁 Ačkoli byla ještě stále naděje dostat se do finále skrze pavouka poražených, náš robot zaváhal v jedné z dalších jízd a soutěž tím pro něj i pro tým NSDS skončila sdíleným 9.-12. místem … což je vlastně taky skvělé umístění!

Studentům děkujeme a doufáme, že je toto zdánlivé “zklamání” neodradilo od účasti v dalších ročnících.