menu

Dny otevřených dveří

Dny otevřených dveří ve školním roce 2023/24 proběhnou ve středu 22. listopadu 2023 a ve středu 17. ledna 2024.


Na vaši návštěvu se stejně jako v předchozích letech těší průvodci z řad žáků naší školy i všichni pedagogové. Oblíbené schůzky s vedením školy proběhnou v jídelně školy v 15:00, 16:00 a 17:00. Zájemci se budou moci informovat o mimoškolních akcích, zahraničních pobytech, přijímacím řízení i průběhu studia na naší škole.

Od září 2024 budeme otevírat dvě všeobecné třídy pro žáky devátých tříd základních škol a dvě primy pro žáky pátých tříd základních škol!

Jedna prima bude opět mít jako jediná v Moravskoslezském kraji posílenou výuku matematiky, IVT a přírodních předmětů (ŠVP Matematika a příroda). Ve druhé přidáváme angličtinu (ŠVP Mluvíme anglicky) – včetně výuky s rodilým mluvčím.

  • Během Dne otevřených dveří budou probíhat různé akce a představení aktivit žáků Wichterlova gymnázia. Bude se jednat například o prezentaci Ekotýmu Wigymu, Exil skupiny první pomoci, představení redakcí školních časopisů Ga-Ma-Ja a Glossarium.
  • Zeptat se nás budete moci na bohatou nabídku zájmových kroužků.
  • Můžete se informovat o široké nabídce studia cizích jazyků. Vedle angličtiny u nás můžete studovat francouzštinu, němčinu, ruštinu, španělštinu a latinu. Studenti mají povinnou konverzaci v anglickém jazyce a mohou si například zvolit třetí cizí jazyk.
  • Bohatá je i nabídka volitelných předmětů – seminářů.
  • Rádi vám podáme informace o jarních přípravných kurzech z matematiky a českého jazyka (únor-duben 2024).
  • Zeptat se nás můžete na exkurze a výlety. Každý rok organizujeme dva až tři termíny lyžařských kurzů (sekundy, kvinty a první ročníky), exkurze do Prahy (čtvrté ročníky), exkurze v rámci ČR (kvarty, sexty a druhé ročníky), (první ročníky), sportovní kurzy (septimy a třetí ročníky), jazykové pobyty v Anglii a jiných zemích (dle zájmu – Francie, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Španělsko…). Spolupracujeme s partnerskými vysokými školami a badatelskými centry. Dále navštěvujeme Vídeň, Osvětim a další zajímavá místa.
  • Ukážeme vám naše učebny a laboratoře (chemie, fyzika, biologie) a počítačové učebny s 3D tiskárnami, iPady a roboty.

Kompletní program všech akcí získáte ihned při vstupu do školy, společně s průvodci z řad studentů Wichterlova gymnázia.

Přijďte si prohlédnou moderně vybavenou školu, multimediální učebny, nebo některou z našich výstav (např. Otto Wichterle: Příběh kontaktní čočky nebo Luminiscence).

 


 


Virtuální Den otevřených dveří, který jsme připravili v listopadu 2020, si můžete prohlédnout ZDE

 

 


Připravujeme Přijímačky nanečisto SCIO.

Více informací naleznete ZDE

 

 


Na adrese kovalska(at)wigym.cz se můžete informovat o možnosti zakoupení publikací SCIO za zvýhodněnou cenu k přípravě k přijímacím zkouškám. Při současném objednání obou publikací je cena 1 100 Kč.