menu

Bobřík informatiky

Bobřík informatiky

Již tradičně proběhla v listopadu soutěž Bobřík informatiky. Během 40 minut musí soutěžící vyřešit 12 různě obtížných úloh z oblasti algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti. Úspěšným řešitelem se stává ten, kdo získá alespoň 120 bodů ze 192 (kategorie Benjamin, Kadet, Senior) nebo 195 v kategorii Junior.

Výsledky školního kola:

  • V kategorii Benjamin získali plný počet bodů František Košárek (2.B), Lukáš Křížkovský (2.B), Matouš Ujfaluši, Marek Horník a Viktor Sieja (všichni z 1.B).
  • Kategorie KadetAntonín Vlach, Lucie Bódiová, Matouš Kulhánek a Matyáš Měch ze 3.B, Jakub Vašut, Marek Neuwirt, Michal Matoušek, David Stryk ze 4.B a Filip Kociolek ze 4.A.
  • V kategorii Junior získala plný počet bodů Tereza Poštulková z 5.B.

Kategorie Senior je jediná postupová a úlohy v ní jsou obtížnější. Na plný počet bodů nedosáhl nikdo, přesto se několika studentům podařilo postoupit do ústředního kola. Jsou to: Tomáš Janoušek, Eduard Grňa, Tomáš Hrbáč, Kryštof Borkovec, Michal Chovaniok a Matěj Manczal, všichni ze 7.B. Jako náhradník dále postupuje Lukáš Staník ze 3.D.

Všem gratulujeme a postupujícím držíme palce ve finále.