menu

Pustili jsme se do natáčení filmu Annexions v rámci projektu Erasmus+

Pustili jsme se do natáčení filmu Annexions v rámci projektu Erasmus+

V pátek 3. 2. jsme tedy přivítali dvě skupiny žáků v rodinách našich němčinářů a francouzštinářů, ale i zájemců z řad studujících jiný cizí jazyk. Další den se nesl již ve znamení práce, náročné i krásné zároveň, pro niž nám poskytla svůj jedinečný prostor městská galerie současného umění Plato.

Naše škola byla díky iniciativě paní Pascale d’Ogna přizvána francouzskou školou Lycée de Louis Cormontaigne v Métách ke spolupráci na projektu Erasmu+, jehož cílem je natočit film Annexions. Mimo Wichterlovo gymnázium se projektu rovněž účastní Německo-francouzské gymnázium Saarbrücken.

Společně s režisérkou Harunou Honcop a kameramankou Janou Hojdovou se studenti tří zemí pustili do natáčení filmu, jehož tématem je život během anexe. O scénografii a kostýmy se postarala Petra Lemonnier. Na správnou dikci a výraz dbal v průběhu zkoušek i samotného natáčení Valentin Goethals. Autorem scénáře filmu je Stanislas Cotton. Film bude zhudebněn Jacquesem Mercierem.

V březnu se vypraví skupina herců s podpůrným týmem do Německa a Francie, aby v započatém díle pokračovali a dotáhli je do zdárného konce. V červnu čeká film premiéra v zahraničí, v září se dočká premiéry v České republice.