menu

Web Rangers – finále

Jak jsem již psala v předchozím příspěvku, čtyři studenti tercie – Mateusz Wojnarowicz, Jan Lukovský, Vojtěch David a Jiří Močkoř – byli pozváni do finále soutěže Web Rangers, aby zde předvedli výsledky své práce v projektu na téma bezpečné chování na internetu. Z více než 150 prací z Česka a Slovenska byly ty jejich vybrány mezi 8 nejlepších. Gratulujeme a přejeme hodně dalších podobných úspěchů.

Zde je finále v Praze očima jednoho účastníka:

V sobotu 6. února 2016 jsme se zúčastnili závěrečné oslavy 3. ročníku projektu Web Rangers, který v České republice (a zároveň pro Slovenskou republiku) pořádá společnost Google Czech republic s. r. o. (v dalších zemích projekt pořádá tamní Google). V 10 hodin ráno program začal. Probíhal převážně v moderních a krásných prostorách pražského IMPACT HUBU. Všichni účastníci akce byli rozděleni do čtyř skupin. Každá měla jiný harmonogram, takže o celém dni budu psát spíše obecně.
Google pro účastníky připravil mnoho skvělých aktivit: 

  • V Challenge ZONE jsme pracovali v malých skupinkách. Například jsme měli postavit co nejvyšší stavbu ze špaget, metru pásky a marshmelounů (podobně jako ve fyzikálním kroužku), nebo každý měl z papíru A4 za zády během minuty rukama doslova vytrhnout slona. Vyšly nám opravdu impozantní kousky. 
  • Ve Thinking ZONE jsme se bavili o tom, jak bychom mohli pokračovat na naší cestě ochránce webu. 
  • V Presentation ZONE jsme prezentovali naše projekty dalším Web rangerům. Oba naše projekty (Mateusze Wojnarowicze a Jana Lukovského ? BUĎ NA NETU SAFE, Jiřího Močkoře a Vojtěcha Davida ? I-bezpečí) byly vyhodnoceny jako jedny z osmi nejlepších projektů ze všech asi 115 projektů (už si to přesně nepamatuji). Můžeme tedy hrdě říci, že jsme finalisty v mezinárodní soutěži 🙂 Přesné pořadí se ale bohužel neurčovalo. 
  • V Memories ZONE jsme si mohli nechat udělat fotku s YouTube stěnou v pozadí. 
  • A nakonec k tomu nejlepšímu: Google ZONE. V této části jsme šli (asi 300m) z HUBU do krásné pobočky českého Googlu. Tam jsme obdrželi od Googlerů (zaměstnanců Googlu) certifikát o absolvování projektu Web Rangers. Nechyběla skvělá prohlídka pobočky, ve které nechybí playroom, posilovna, jídelna a hned u ní krásná terasa s úchvatným výhledem na Prahu. Také jsme se např. dozvěděli, že Google má svou pobočku pro zaměstnance otevřenou 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Zaměstnanci (jak je u Googlu známo) mají zdarma skvělé jídlo (snídaně, obědy, večeře, svačiny atd.), které během dne bylo připraveno i pro nás. 

Toto by tedy byl náš skělý den.

Web Ranger Mateusz Wojnarowicz.