menu

Zlepši si techniku 2019

Zlepši si techniku 2019

V pondělí 29. dubna dopoledne VŠB-TU Ostrava omládla. V menším sále Auly se sešlo kolem stovky příznivců přírodních věd a techniky z osmi škol z Ostravy, Opavy a Českého Těšína.

Pod vedením svých pedagogů si žáci ZŠ, SPŠ a gymnázií připravili výklad, pokus z matematiky, fyziky, chemie, a nebo předvedli svůj technický vynález. Hlavním úkolem bylo publikum zaujmout a dané téma srozumitelně a správně vysvětlit.

A zvládli to výborně – odborná porota měla plnou hlavu práce vybrat ty nejlepší. Podle našeho názoru vyhráli všichni ti, kteří mají zájem a snahu na sobě pracovat.

A naši studenti se neztratili! V Kategorii jednotlivců (SŠ) zvítězil Lukáš Metz z 3.C, který představil brownův plyn jako palivo budoucnosti, a na třetím místě byl jeho spolužák Dominik Bodinger. Ke svým pokusům využil Fidget Spinner. V kategorii družstev (ZŠ) vyhrály Zuzana Hájková s Anetou Jalůvkovou (3.A) s prezentací různého zapojení diod. Třetí místo obsadili David Havrlant s Adamem Walderem s demonstrací filtrace.

Finalisté loňského ročníku soutěže předvedli své umění na Noci vědců v říjnu 2018 v Divadle vědy Světa techniky. Letos kolegové z VŠB-TUO také připravují jejich prezentace na vybraných akcích.