menu

Wigym hry jsou zpět !!!

Wigym hry jsou zpět !!!

aneb sport SPOJUJE!

Nový školní rok odstartoval a s ním i seriál sportovních aktivit zvaný WIGYM hry. Koncept, který vznikl teprve loni pro žáky vyššího gymnázia a jenž má za cíle sjednotit třídní kolektivy, poměřit síly v široké škále sportů a hlavně mít radost a bavit se pohybem, odstartoval čím jiným než nejpopulárnějším sportem na světě, a to kopanou.

Ta se hrála za nádherného počasí, před výbornou fanouškovskou základnou a na, po prázdninách odpočinutém a precizně připraveném trávníku. Jako první změřili síly žáci z řád prváků, druháků, kvint a sext. K vidění byl atraktivní fotbal “nahoru-dolů” a tvrdé, avšak férové souboje. Chtíč vyhrát byl cítit na míle daleko od všech zainteresovaných týmů. Nakonec po obrovském boji ve skupinách a v následných vyřazovacích kláních se do finále probojovaly obě sexty, tedy A a B. Toto derby ovládlo mužstvo 6.A a mohlo tak zaslouženě převzít korunu pro krále kopané v rámci své kategorie.

Další na řadě byla kategorie třetích a čtvrtých ročníků, septim a oktáv. Také tento turnaj se odehrával za podpory výborného publika, jenž hnalo své koně kupředu a dělalo celému seriálu WIGYM her skvělou reklamu. Nejen obecenstvo musíme pochválit, ale také kvalitu hry, zapálení a férovost všech zúčastněných. Vyzdvihnout je také potřeba zejména defenzivní práci, neboť gólů k vidění příliš nebylo. Po srdnatých výkonech se do finále probojovala mužstva 7.B a 4.C, která svedla nervy drásající souboj do posledních vteřin. Nakonec se z vítězství radovalo mužstvo 7.B, které tak mohlo zaslouženě usednout na trůn pro vítěze.

Ještě jednou bych rád poděkoval Všem hráčům, fanouškům a kolegům za schovívavost s absencí žáků ve výuce a těším se na další bitvy, tentokrát ve Volejbale!!

Celkové pořadí 1.-2. ročníky: 

 1. 6.A
 2. 6.B
 3. 2.D
 4. 2.C
 5. 5.B
 6. 1.D
 7. 5.A
 8. 1.C 

Celkové pořadí 3.-4.ročníky:

 1. 7.B
 2. 4.C
 3. 7.A
 4. 8.A
 5. 3.D
 6. 3.C
 7. 8.B