menu

INSPIRO 2021

INSPIRO 2021

INSPIRO 2021

Jak napsat Sočku, zapojit se do nejrůznějších soutěží a olympiád, jak si vybrat správný korespondenční kurz či vědecký tábor, uspět v překladatelské soutěži, lingvistické olympiádě, vybrat si správný CTM kurz, studovat v zahraničí, programovat, argumentovat v debatním klubu či natočit svůj videoklip?

Na tyto a mnohé další otázky odpovídali žákům v publiku prezentující studenti 30. 11. první dvě vyučovací hodiny. Nabídka příspěvků byla opravdu pestrá a každý si tak mohl vybrat to, co ho zajímá.

Cílem studentské konference Inspiro je motivovat se navzájem, předávat si své zkušenosti a rady, ukázat příklady dobré praxe a tak přitáhnout další studenty k množství různorodých aktivit, které je mohou posunout zase o kus dále v oblasti poznání, dovedností, schopností a v neposlední řadě i v umění prezentace a argumentace.

A výsledek našeho společného úsilí? 14 výborných prezentací z řad studentů přednesených se zaujetím pro danou věc, spokojení účastníci-posluchači, množství zodpovězených dotazů, předání kontaktů a hlavně dobrý pocit z toho, že nejlepší motivací je ta od svého spolužáka, který je zapálený pro danou věc. A také dvě studentky, které by se nově rády pustily do Sočky a jedna, která se nově zapojí do překladatelské soutěže OSU. A jistě  bude více těch, kteří na Inspiru našli aktivitu, soutěž nebo projekt, který pro změnu oslovil právě je.

Ze zpětných vazeb účinkujících i diváků uvádíme dvě:

INSPIRO bylo za mě vynikající a doufám, že jsem aspoň jednomu studentovi ukázal, proč (případně jak) dělat něco navíc. A hlavně, že to je zábava! Pokud bych mohl něco navrhnout do příštího roku, akci bych  zpřístupnil většímu množství posluchačů-nejlépe všem studentům, protože to byla suprová akce se skvělým duchem. Jak jsem již psal, INSPIRO bylo skvělé! Na příští rok se moc těším, bude mi velkou ctí zúčastnit se znovu.                                                                                                                          Šimon Černý (prezentující)

Mé pocity z Inspira? Upřímně jsem byl překvapen. Prezentující na Inspiru potkávám na chodbě každý den, přesto by mě nenapadlo, jaké množství rozmanitých aktivit vlastně dělají. Dozvědět se tolik poznatků o nejen zmíněných aktivitách, ale hlavně samotných lidech, bylo pro mě obohacující a zajímavé. Děkuji za možnost býti divákem.                                                        Vašek David (účastník)

Děkujeme všem prezentujícím studentům za jejich úsilí a práci navíc a posluchačům za pozornost a množství dotazů. Těšíme se na vás na příštím Inspiru 2022.

Mgr. Martina Štěpánová

 

Akce proběhla v rámci projektu Škola je nám (stále) malá.

Ostrava!!!