menu

EFL 2016

Rok se sešel s rokem a my opět známe vítěze letošního ročníku EFL
Dne 29. 6. 2016 se odehrál pod střechou Wichterlova gymnázia finálový den této, na naší škole již mnoho let tradiční, soutěže. Utkaly se v něm čtyři týmy, kterým se podařilo postoupit ze základní části. Do prvních zápasů proti sobě nastoupili 6. A vs 1. C a 5. A vs 3. D. Pojďme se na jednotlivé zápasy podívat podrobněji:

• 6. A vs 1. C (3:4)
    Ze začátku se více dařilo 6. A, když v první třetině dosáhli vedení 3:0. Potom se ale prváci vzpamatovali a ve druhé části se jim podařili vsítit čtyři góly. Celý zápas se odehrával v neúprosném a drtícím tempu. I tak nám ale třetí třetina nepřinesla už žádnou další změnu výsledku, přestože oba týmy měli mnoho šancí a na konci sexta tlačila do soupeřovy branky jednu šanci za druhou. Konečný stav tedy zůstal na 4:3 ve prospěch 1. C, která se tímto dostala do finále
  • 7. A vs 3. D (3:5)
    Velmi napjatý a vyrovnaný zápas nováčků soutěže a starých mistrů, kteří se snažili zlepšit pozici z minulého roku, kde skončili druzí. Zápas začal ve prospěch 3. D a tak už to skončilo. Kvinta dala celkově 3 góly, ale třeťáci byli vždy o krok napřed. V tomto zápase padlo snad i jediné vyloučení finálového dne, kdy hráč kvinty hrál do zad Lubomíru Machallovi. Zápas skončil nakonec 5:3 pro 3. D.
  • Boj o třetí místo – 6. A vs 5. A (3:5)
    Obhájci titulu z minulého roku proti kvintě? Únava byla znát na obou týmech, nakonec z toho vyšla lépe 5. A. Sexta si opět pohlídala první třetinu a do druhé šla s vedením 2:0. Po dvou nešťastných gólech a jedním na to, se ale ujala vedení kvinta a už ho nepustila. Dále provázela sextu akorát smůla a přestože tlačili na branku Honzy Pavlínka, jak se dalo, konečný výsledek ještě zpečetil hráč kvinty, když zajistil 40 s před koncem svému týmu dvougólový náskok. Konečný stav je 5:3 a kvinta si z turnaje odnáší třetí místo.
  • Finále 1. C vs 3. D (11:5)
    Divácky podporovaný zápas (ostatně stejně jako tři předchozí), napínavý a velmi bojovný: nejprve vedla 1. C, ale pak se třeťákům podařilo dorovnat na 5:5. No, ale to byl taky poslední gól, který padl do sítě prváků. Soustředěným a razantním způsobem pak do branky 3. D sázeli vítězové jeden míček za druhým. Konečný stav 11:5 tak rozhodl o definitivním vítězi letošního turnaje: stali se jím nováčci v této soutěži 1. C.

Na konci turnaje byl ještě oceněn Jakub Čermák (taktéž z 1. C), který vyhrál cenu pro nejlepšího střelce EFL 2016.

Chtěl bych tímto poděkovat za účast všem, kdo hráli, za úžasnou atmosféru divákům, a v neposlední řadě taky profesorům, kteří v průběhu soutěže museli mnohdy zůstávat ve škole mnoho hodin navíc.

Na závěr bychom chtěli poděkovat Statutárnímu městu Ostrava za poskytnutí dotace ze svého rozpočtu spolku OKNA, ze které byly hrazeny ceny (poháry) pro úspěšné týmy letošního ročníku EFL.