menu

Tajný život města – pokračování

Tajný život města – pokračování

V předchozím článku byli čtenáři informováni o projektu, jehož hlavním cílem je možnost podílet se na vytvoření databáze rostlin Evropy v aplikaci Pl@ntNet. Ta bude posléze sloužit k rychlému a jednoduchému určování volně rostoucích rostlin.
22. – 23. března se konal další seminář Tajného života města. Tentokrát k nám do školy přijely lektorky Hanka Svobodová a Týna Neubauerová z neziskové organizace TEREZA (Ekoškola, GLOBE, …) a s nimi také 13 učitelů a jejich 52 žáků ze škol MSK. Cílem bylo naučit mladé přírodovědce pracovat s aplikací Pl@ntNet a také představit a zapojit je do badatelsky orientovaného vzdělávání.
Reprezentanti našeho gymnázia Hedvika Stachovcová, Adéla Míčková, Adéla Lapšanská, Jonáš Dej a Michal Chovaniok se do úkolů pustili s obrovskou vervou. Vytvářeli hypotézy, na které hledali odpovědi, zpracovávali výsledky svých výzkumů, vytvořili závěry, které pak brilantně prezentovali v závěrečném shrnutí a hodnocení. Věříme, že se jejich nadšení pro bádání přenese i na ostatní mladé budoucí vědce, a společně si začnou více všímat fascinující přírody a přírodních zákonitostí.
A jedna výzva na závěr:
Pomozte i vy “nakrmit” aplikaci Pl@ntNet fotografiemi rostlin. Je zdarma ke stažení, u Androidu dokonce v češtině. Manuál je velmi intuitivní a jednoduchý: vyfotíte rostlinu, označíte, o jakou její část se jedná, při určování buď potvrdíte některou z nabízených možností, a nebo kliknutím odešlete obrázek autorům aplikace, ti posléze rostlinu sami určí a zařadí ji do databáze evropských volně rostoucích rostlin. Vše je navíc nabito mnoha dalšími informacemi díky propojení s českou Wikipedií.
Naše školní přístupové údaje pro přihlášení jsou: wigymbio@gmail.com a heslo wigymbio669. Fotit lze při procházkách přírodou, na rodinném výletě i cestou ze školy nebo ze zaměstnání. Možná i vás zajímá, jak se jmenuje kytka, kolem které denně chodíte 🙂

FullSizeRendertt f FullSizeRender ff kk 79DDE0AC-D547-437A-B4F0-2EF1FDB163F5 jj h bn h,j