menu

Kaprálův mlýn

Kaprálův mlýn

Kaprálův mlýn –  ekodům a skautská základna v Ochozu u Brna se stala na týden (30. 9. – 4. 10. 2019) domovem pro skupinu našich patnácti žáků. Centrum s pohnutou historií se dnes věnuje přírodovědným a ekologickým programům s cílem vést žáky k environmentálně odpovědnému jednání pomocí badatelsky orientovaných aktivit.

Kaprálův mlýn očima našich studentů.

Týdenní expedice za poznáním nových a ekologických technologií do Kaprálova Mlýna začala v pondělí 30.9. o půl sedmé ráno srazem na svinovském nádraží. Během celého týdne jsme  prováděli  se spolužáky nejrůznější experimenty,  prezentovali  navzájem výsledky našich  pozorování, projektovali ekodomy, určovali bezobratlé z místního potoka, poslouchali ultrazvuk netopýrů a také poutavé vyprávění o pohnuté historii Kaprálova Mlýna. Rovněž jsme poznávali okolí pomocí navigace v tamějších tabletech. A nejen to. Ve čtvrtek jme se vydali na celodenní výlet  za krásami Moravského krasu, například jsme navštívili jeskyni  Balcarka. Velkým dobrodružstvím byl také noční průzkum jeskyně Netopýrka. V pátek už jsme museli zabalit zavazadla a vydali se na cestu domů.

                                                                                                                             Bořek Vajda, 5. B

 

V pondělí 30. 9. jsme se s vybranými žáky našeho gymnázia vydali na pětidenní terénní exkurzi do ekologického střediska Kaprálův Mlýn v Moravském krasu. Inovace, průzkumy a vzdělávání se v oblasti ekologie byly na denním pořádku. Teoretické přednášky byly doplňovány následným objevováním tamní přírody. Edukační program jsme završili noční, dobrodružnou výpravou do jeskyně Netopýrka, kde jsme prolézali a probádali její tajuplné skalní chodby. Každý den jsme usínali plní dojmů z nových zkušeností a díky přátelské atmosféře bychom si rádi pobyt v Kaprálově Mlýně zopakovali.

Patricie Nocarová , 6.A

Náklady byly pokryty díky podpoře Magistrátu města Ostravy a jeho Programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu.

Ostrava!!!