menu

Ekologická terénní exkurze do Kaprálova mlýna

Ekologická terénní exkurze do Kaprálova mlýna

V týdnu od 1. do 5. října jsme se vydali na exkurzi do Kaprálova mlýna. Během této doby se toho mnoho odehrálo a my měli šanci zúčastnit se netradičního a velmi obohacujícího programu.
Vzhledem k tomu, že Kaprálův mlýn je ekocentrum, které se zaměřuje na šetrnost k životnímu prostředí, mohli jsme si prohlédnout všechny technologie, které jsou zde využívány a inovace, jenž středisko zakomponovalo nejen do domu. Naše hlavní činnost se ovšem skládala zejména z poznávání okolní přírody a jejího hlubšího pochopení. Dále jsme kromě porovnávání nejrůznějších biotopů také zkoumali zásady zdejších toků, jenž jsou bohužel kvůli přítomnosti úchvatných krasových jeskyní nevyřešitelné. Nakonec, po kompletním přezkoumání všechno, co pro přírodovědce tato oblast nabízí, měli jsme možnost navštívit a poznat do hloubky již zmíněné jeskyně. A jelikož i to pro některé představovalo málo adrenalinu, slaňování ze 17 metrové skály bylo taktéž na pořadu dne.
O večerech jsme potom poslouchali nejen poutavou a poněkud drsnou historii tohoto místa, ale také i přednášku od biologa a dobrodruha Romana Zajíčka o různorodosti a nevyzpytatelnosti hlavně našich plazů.
V celkovém hodnocení to s naším pobytem vypadá skvěle a myslím, že se nenajde účastník, který by domů neodjížděl absolutně fascinován a inspirován.

Hana Pasková, 5. A

Exkurze byla hrazena z prostředků města Ostravy v rámci projektu Škola je nám (stále) malá.