menu

Studentská vědecká konference – další podařená akce

Studentská vědecká konference – další podařená akce

Wichterlovo gymnázium opět po roce otevřelo své brány prezentujícím studentům ze základních škol a Wichterlova gymnázia. Rekordní počet přihlášených v nižší kategorii nás přiměl k tomu, abychom soutěž rozdělili do tří skupin, v nichž se potom utkalo více než třicet žáků základních škol a našeho gymnázia.  Témata prezentací byla nanejvýš různorodá, od hudby, zdravotnictví až po společenské vědy, lidská práva nebo letadla. Zvláštní místo si v tomto ročníku vydobyla umělá inteligence, té se věnovaly hned tři příspěvky vyšší kategorie.

Zvláštní poděkování patří Tomáši Hojgrovi, našemu absolventu, který si při svém vysokoškolském studiu udělal čas na to, aby konferenci oživil nesoutěžním příspěvkem na téma I am afraid to tell anyone [what I actually study]. Stejné poděkování putuje i za Matějem Bubeníkem ze čtvrté C, který uvedl kategorii nižší prezentací na téma Motivation, discipline and productivity, kterou si připravil v rámci programu DofE.

Vybrat nejlepší prezentace je vždycky nevděčný a náročný úkol. Porota složená z pedagogů a studentů posledních ročníků Wichterlova gymnázia se nicméně tohoto úkolu zhostila se statečností a odhodláním a výsledky přinášíme zde:

V kategorii základní školy a nižší stupeň gymnázia dosáhli na první místa následující studenti:

  1. místo

Agáta Dubová, Jakub Kořistka: Social Media, AI (ZŠ Ilji Hurníka, Ochranova 6, Opava)

Adéla Pospíšilová – Botox and its Side Effects (4.A)

Anton SabolTanks (4. B)

2. místo

Michael Furlaga, Ben Stayner – The History, Present and Future of the Baltic States (ZŠ Ilji Hurníka, Ochranova 6, Opava)

Jakub Cáp – Tanks in Battle: from WWI to the Present Day (ZŠ Sekaniny)

Jáchym Zeman  Nuclear Reactions (4. B) a Kristýna Nevoralová The Day of the Dead (ZŠ Krestova, O-Hrabůvka)

 

Výsledky soutěže vyššího gymnázia přinášíme zde:

  1. místo: Jindřich KašparecThe Physics Behind Gliders (7. A)
  2. místo: Jan Drozd Fentanyl Unmasked (7. A)
  3.  místo: Matyáš Karel Stoch – AI in Education

Jindra a Honza budou naši školu reprezentovat na dubnové konferenci Ostravské univerzity. Přejeme jim hodně štěstí a pozorné posluchače.

Všem zúčastněným děkujeme za čas a úsilí, které do přípravy a samotné prezentace vložili, bez vás by to nešlo. Věříme, že spíše než soutěž to pro všechny bylo příjemně strávené dopoledne se zajímavými lidmi a tématy. Velké uznání patří i porotě z řad učitelů a žáků Wichterlova gymnázia.