menu

Představení Dvě čárky

Představení Dvě čárky

Ve středu 10. dubna 2024 navštívila tercia A a B představení Dvě čárky v Divadle loutek Ostrava.  Níže vám nabízíme krátkou reportáž z dopolední akce od Anežky Májková z 3.A:

Tercia A a tercie B ve středu zavítala do divadla Loutek v Ostravě. Ano, navštívili jsme divadlo, ovšem představení, které jsme zhlédli, bylo velmi netradiční. Učitelé, ale též hrstka studentů sice věděli, co je čeká, avšak většina žáků tercie byla překvapena při shledání, že se hra Dvě čárky zaměřuje na poměrně nediskutovatelné téma. 

Po příchodu do divadla nám tuto inscenaci přišla uvést autora Tereza Agelová, která se nejen podělila o informaci, že sama studovala na Wigymu, ale částečně také přiblížila, co v představení uvidíme Pak už následovaly samotné scénky, jenž se zabývaly intimní tématy: ženskou sexualitou, menstruací, ale také těhotenstvím a otázkou rodičovství. Mezi scénkami nechybělo ani pár hudebních vsuvek a upravených dětských říkanek. Dokonce zazněla i polská mluva, která získala velký ohlas zejména u jistých chlapců tercie A. 

Nakonec jsme měli možnost s autorkou i samostatnými herečkami promluvit v rámci závěrečné besedy a dozvěděli jsme se tak třeba více o vzniku celé hry. 

Po cestě zpět z divadla jsem se spolužáků z tercie ptala na jejich názory a většina se shodla, že jsou za takto strávené dopoledne rádi. Představení bylo i přes svou lehce chaotickou, jistě ne běžnou strukturou pro mnohé, velmi přínosné a naučné.