menu

Máme zlato!

Máme zlato!

Zlatá ceremonie očima oceněných studentek oktávy Lucky Nedělové a Štěpánky Ježíkové:

Dne 09.04.2024 jsme se zúčastnily zlaté ceremonie The Duke of Edinburgh’s Award (DofE) ve Valdštejnském paláci. Program DofE je zaměřen na mladistvé ve věku 14 – 24 let, kteří chtějí zažít více dobrodružství na cestě za svým cílem. Účastníci si vyberou svou úroveň a postupně pracují na zlepšování se ve třech oblastech. Jedná se o dobrovolnictví, sport a dovednost. Zakončením je několikadenní expedice v přírodě.

Po splnění zlaté úrovně jsme se vydaly do Prahy, kde se konalo letošní ocenění všech účastníků splňující podmínky pro úspěšné zakončení. Nám i ostatním Dofákům byla nabídnuta příležitost vidět prostory Valdštejnského paláce. Celé ceremonie se zúčastnily významné osobnosti jako například Mgr. Jiří Růžička nebo britský velvyslanec Matthew Robert Field, které nám předaly certifikát se zlatým odznakem.

Krásným přivítáním bylo baletní vystoupení jedné z absolventek programu DofE. Mělo demonstrovat, kam je možné dostat se sílou vůle za rok a půl. Celé vystoupení mělo inspirativní charakter. Celá událost byla protkaná hudebními představeními jako například hrou na dudy nebo zpěvem.

Během slavnostního rautu jsme byly obohaceny informací od jedné z průvodkyň, že se v sídle Senátu nachází místnost vybavena tapetami z kozí kůže.

Celá slavnost pro nás byla nejen poctou za naše úsilí, ale také motivací a představením nových perspektiv pro náš budoucí osobní a profesní rozvoj.