menu

Globetrotter 2017

Globetrotter 2017

Australia and New Zealand. Tak znělo téma letošního ročníku soutěže Globetrotter, který již tradičně připravuje předmětová komise anglického jazyka. Letošní ročník se opět neobešel bez zapeklitých otázek z oblasti historie, geografie, fauny a flory, sportu a mnoha dalších.

V tomto roce jsme s radostí na Wichterlově gymnáziu přivítali 45 hostů ze 12 základních škol ze širokého okolí. Žáci základních škol a prvních ročníků Wichterlova gymnázia se mnohokrát zapotili při řešení nelehkých úloh, ve kterých museli zvládnout vědomostní otázky, poslech, video, hudbu, ale například i tvůrčí psaní. Zárovn jim tato zkušenost, doufáme, mohla být i inspirací. Snad jsme je přesvědčili, že by mohlo být zajímavé dozvědět se o těchto exotických zemích více, třeba se rozhodli se zdokonalit v jejich jazyce a v neposlední řadě je téměř jisté, že prezentace Mgr. Kleina je nadchla tak, že zatoužili na představená místa přímo zajet.

Se všemi nástrahami soutěže se nejlépe poprali a na stupních vítězů se umístili:

  1. Anna Nevřivová – ZŠ Pokorného 1389, Ostrava-Poruba
  2. Nikol Mainušová – ZŠ Hradec nad Moravicí
  3. Jan Gintner – ZŠ Radniční 1040, Šenov

Ze studetnů Wichterlova gymnázia se nejlépe umístil a byl oceněn Vojtěch Kuchař z 1. D.

Děkujeme tímto všem kolegům a kolegyním ze základních škol za spolupráci.

Na závěr bychom chtěli poděkovat Statutárnímu městu Ostrava za poskytnutí dotace ze svého rozpočtu spolku OKNA, ze které byl hrazen nákup cen pro odměněné studenty.