menu

Plant-for-the-Planet

Ve čtvrtek 26. 5. se na Wigymu uskutečnila historicky první ostravská akademie mezinárodní organizace Plant-for-the-Planet v rámci doprovodného programu festivalu T-Film Ostrava 2016.
Jedná se o projekt založený v roce 2007 děvítiletým chlapcem v Německu, který se rozhodl, že bude s dětmi z celého světa sázet stromy v boji s klimatickou krizí. Zatímco po celém světě již sází desítky tisíc mladých ambasadorů, v České republice se donedávna uskutečnila jen jedna akademie na jaře roku 2015 v Praze. Po nátlaku na centrálu organizace se však podařilo Němce přesvědčit k povolení uspořádání akademie zde v Ostravě.

Účastnily se třídy 2.A a 4.A od nás z Wichterlova gymnázia a dokonce přišlo i 10 žáků Základní školy gen. Zdeňka Škarvady v Ostravě-Porubě. Děti měly možnost vyslechnout si přednášku o klimatické krizi, zahrát si spoustu diskusních společenských her na toto téma a dokonce se jim dostalo i rychlokurzu rétoriky.
Vrcholem programu byl výjezd do Bělského lesa, kde žáci zasadili 200 sazenic dubu. Na sázení se přijel podívat i prezident festivalu T-film 2016 a zároveň jeden z nejznámějších českých herců Ondřej Vetchý, který si také zasadil jeden strom.
Největší díky patří vedení školy za podporu při organizaci akce v tíživých časech maturit, společnosti Zott, která celou akci sponzorovala a dodala žákům své vynikající jogurty, a také organizačnímu týmu akademie, jenž tvořil především Ekotým Wichterlova gymnázia a také Adéla Jasvecová z 2.C.
Do budoucna se i ostatní žáci můžou těšit na další, větší akademie.

Šimon Michalčík, 2. C