menu

Aktivity a kroužky pro žáky nižšího gymnázia

Našim žákům se snažíme nabízet i zajímavé mimoškolní aktivity. Nabídku se neustále snažíme aktualizovat a přizpůsobovat zájmu.

Pro žáky primy až kvarty mimo jiné nabízíme:

 • Matematiku pro chytré hlavy  – prima a sekunda. Setkání vede RNDr. Radek Krpec, Ph. D., vedoucí Katedry matematiky a didaktikou Pedagogické fakulty Ostravské univerzity. Zájemci se věnují zajímavým oblastem matematiky. Kroužek je zaměřen na zábavnou matematiku, na kombinatorické úlohy a úlohy na logické uvažování, geometrickou představivost, které vycházejí svou koncepcí z konstruktivistické (objevitelské) metody vyučování matematice (např. metoda vyučování matematice prof. Hejného). Kroužek vznikl za finanční podpory města Ostravy!!!
  Termín: čtvrtek 13.50–14.40 jednou za čtrnáct dní, zvlášť skupiny prima a sekunda.
 • Kroužek psaní všemi deseti – žáci nižšího gymnázia se mohou pod odborným vedením Mgr. Martiny Kaniové naučit psát na počítači pomocí deseti prstů. Kroužek vznikl za finanční podpory Moravskoslezského kraje, zřizovatele školy.
  Termín: středa 13.50–15.00
 • Programování robotů mBot a LEGO Mindstorms – žáci se mohou pod vedením Mgr. Lady Stachovcové naučit sestavit i naprogramovat různé druhy robotů (například v jazycích Scratch a C). Žáci se rovněž účastní mnoha zajímavých soutěží a workshopů.
  Termín: čtvrtek 13.50–15.00 jednou za čtrnáct dní, zvlášť skupiny prima a sekunda.
 • Žurnalistický kroužek – schůzky redaktorů školního časopisu Ga-Ma-Ja pod vedením Mgr. Gabriely Hudecové. Je možné stát se i dopisovatelem, grafikem, ilustrátorem.
  Termín: pondělí 13.50–15.00
 • Board Games Club – kroužek deskových her, ve kterém se hovoří anglicky pod vedením Mgr. Lukáše Janáče.
  Termín: jednou za 2 týdny ve středu 13:40-15:00
 • Pěvecký sbor – žáci si mohou zazpívat pod vedením Mgr. Pavly Zubíčkové písně různých žánrů, od lidových po současné. Pěvecký sbor veřejně vystupuje na akcích školy, jakými jsou vánoční koncert, slavnostní předávání maturitních vysvědčení apod.
  Termín: pondělí 13:50-15:00 nižší gymnázium, (pro vyšší gymnázium: pondělí 15-16 hod).