menu

Školní rok 23/24 pohledem Studentského parlamentu

Organizace sedmi akcí, rozšiřování spolupráce s ostatními samosprávami, osm zasedání – nejen to jsme zvládli za uplynulý školní rok. Věnujme proto pár slov té činnosti, která zatím nebyla hodna svého vlastního článku.

Po volbách do SPWG a následné první akci – Vánoční soutěži jsme v únoru uspořádali na Wigymu již tradiční Valentýnskou poštu. Zájemci měli možnost týden do schránky ve vestibulu vhazovat svá psaní, kdy následně na svátek lásky 14.2. byla roznesena jejich adresátům.

V následujících měsících se uskutečnily celkem tři tématické dny:
Den na podporu Ukrajiny, poté na konci března No Backpack Day, kdy si studenti měli přinést své věci jiným způsobem než v batohu. Mohli jsme tak vidět vše od košíků až po necky či popelnice. A dále v dubnu Formal Day, tedy den ve společenském oblečení, při němž škola působila pro jednou o něco seriózněji.

Po Studentských volbách do EP jsme rok uzavřeli Burzou učebnic na jarmarku. Nově stačilo učebnice pouze donést a následný prodej jsme již zabezpečili my, i díky čemuž byla účast neočekávaně vysoká. Celkem se naším prostřednictvím prodalo 76 knih a desítky dalších u ostatních prodejců.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kteří se účastnili či podíleli nejen na akcích. Již nyní se pilně připravujeme na rok následující, abychom ještě více rozšířili činnost pro naše studenty. Přejeme pěkné prázdniny, Váš Studentský parlament.

Celou zprávu o činnosti si můžete přečíst zde.