menu

Revolution train

Revolution train

Dne 23. března se naše třída, kvinta A, společně s p. profesorkou Černou zúčastnila projektu Revolution train. Jak je již z názvu zřejmé, navštívili jsme protidrogový vlak, který přijel do Ostravy na Svinovské nádraží. Jeho úkolem je seznámit návštěvníky s riziky užívání drog a alkoholu.

Při nástupu nás přivítala milá paní, poprosila nás o vyplnění dotazníku a nabídla nám skleničku vody, čímž nás trošku vyděsila. Později jsme však byli rádi, že jsme se něčeho napili. Hlavním programem byl film natočený podle skutečnosti, který byl rozdělen na jednotlivé části. Když jsme postupovali vlakem dál a dál, neustále nás vtahoval do života drogově závislých lidí. Mohli jsme nahlédnout do velmi autenticky vytvořeného vězení, bytu hlavních postav filmu nebo si vyzkoušet policejní výslech.

Naše třída již absolvovala mnoho přednášek týkajících se drog a alkoholu. Myslím si však, že tento projekt byl ze všech nejzajímavější. Autoři vytvořili velmi autentické prostředí a situace, ze kterých nám nebylo úplně nejlépe. Určitě bychom návštěvu tohoto vlaku doporučili!