menu

Papučový den

Papučový den

Dnes vrcholí 6. ročník osvětové kampaně s cílem informovat veřejnost o službách mobilních hospiců, které poskytují profesionální zdravotní a psychosociální služby umírajícím a jejich rodinám v domácím prostředí právě Papučovým dnem. Je to den, kdy si připomínáme, co všechno může znamenat slovo “doma”. A k domovu papuče, trepky, pantofle, bačkory či přezůvky prostě patří.

Stejně jako v loňském roce se i letos naše škola zapojila do Papučového dne a na chodbách, ve třídách i v kabinetech bylo možné vidět mnoho z toho našeho “doma”. Stali jsme se dalšími nositeli myšlenky osvěty a popory hospicové a paliativní péče v České republice. Díky sdílení svých fotek v papučích na sociálních sítích s hashtagem #papucovyden můžeme oslovit další. Touto netradiční formou se tak veřejnost dozví, že lidé mohou dožít své poslední dny doma důstojně a v kruhu svých nejbližších s podporou týmů mobilních hospiců.

A WIGYM vyjadřuje svou podporu nejen papučovým dnem, ale i sbírkou pro Mobilní hospic Ondrášek o.p.s. Ostrava, který je jedním z hlavních organizátorů celé kampaně. Do sbírky ve vestibulu školy je možné přispět libovolnou částkou ještě do pátku 7.10.

Díky, že jste se do toho dnes obuli s námi a podpořili dobrou věc.