menu

2. místo v SEM

Pod zkratkou SEM se ukrývá korespondenční soutěž Seminář ekonomických mozků, která je určena všem studentům středních škol, kteří mají zájem o ekonomii. Soutěž pořádá Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity a ve čtvrtek 15.9. proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků loňského ročníku. Výzvy v podobě několikaměsíční systematické práce se nezalekla studentka Lenka Švidrnochová ze současné 6.A, která se probojovala až na přední příčku a obsadila v této soutěži 2. místo. Moc blahopřejeme! A jak se na soutěž s odstupem dívá Lenka?

 

2. místo v sem

2. místo v sem

“Před rokem se ke mně dostala zajímavá nabídka Semináře ekonomických mozků. Mým úkolem bylo vžít se do práce podnikatelky, která si zakládá svou restauraci a řeší problematiku s tím spojenou jako např. zdanění mzdy zaměstnance, získávaní dotací pro vlastní projekt, marketing, soudní spory, sociální dávky při narození dítěte apod.
Díky této mimoškolní aktivitě můžete získat nejen nabídku prominutí přijímacích zkoušek na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity, ale také cenné praktické informace využitelné v reálném životě. A někdy jsou takové zkušenosti uplatnitelné lépe než jen suchá teorie, co myslíte?” Lenka Švidrnochová