menu

Projekt YODA v roce 2016/17

Projekt YODA v roce 2016/17

Projekt YODA Mentorship podporuje mladé talenty z řad středoškoláků, kteří se chtějí rozvíjet nad rámec školních hodin. Pomáhá jim v tom mentor (absolvent zahraniční univerzity) vybraný podle náplně projektu. Projekt byl v červnu pro tento školní rok uzavřen, tak nabízíme reakce účastníků z Wigymu:

Kateřina Volná z 1. r.:

Yoda je pro mě skvělá zkušenost: poznala jsem zajímavé lidi, napsala jsem si pár esejí a vymyslela jsem projekt, který byl bohužel neúspěšný, ale i tak jsem ráda, že jsem se Yody zúčastnila.”

Martin Kašperlík z 2.C:

“Na závěrečné akci Yody se formou prezentování každý podělil o své aktivity a projekty, na kterých po celý rok tvrdě pracoval. Poté proběhla společná diskuze na téma zlepšení mentoringových metod a důležitost osobního rozvoje. Byla to skvělá možnost potkat nové inspirativní studenty z Česka a dozvědět se něco nového o jejich mimoškolních aktivitách.
Já osobně jsem tam povídal o tom, že jsme bohužel nestihli kvůli času dokončit naši sočku, ale že to mám v plánu do čtvrťáku stihnout – krom sočky jsme s moji mentorkou řešili hlavně osobní rozvoj, ať už to bylo studium v zahraničí (jak to tam chodí, přihlášky, stipendia atd..), nebo příprava na CAE exam, jelikož jsme spolu z poloviny mluvili anglicky.”
Adéla Jasvecová z 3.C:
“Jedním z našich úkolů bylo uspořádat akci, která ukáže náš zájem o společnost. Já jsem uspořádala festival filmové muziky pro žáky ZUŠ z Moravskoslezského kraje. Akce nesla název Srdeční záležitost a na všech stranách byly velmi dobré ohlasy. Žáci, učitelé, publikum, ale i představitelé města Hlučína, kde se celý program odehrával, si pochvalovali hlavně příjemnou atmosféru a zábavný program. Jestli Vám připadá, že máte ve škole málo možností projevit svůj potenciál, určitě neváhejte, přihlaste se a získejte nové cenné zkušenosti a kamarády.”