menu

Program YODA Mentorship v roce 2017/18

Program YODA Mentorship v roce 2017/18

Program YODA Mentorship podporuje mladé talenty z řad středoškoláků, kteří se chtějí rozvíjet nad rámec školních hodin. Pomáhá jim v tom mentor (absolvent zahraniční univerzity) vybraný podle náplně projektu. Program byl v červnu pro tento školní rok uzavřen, tak nabízíme reakce účastníků z Wigymu:

Matěj Rösner: 
Pro mě osobně je YODA nic a zároveň všechno. Formou inspirativních rozhovorů s mentorkou jsem se toho dost naučil o akademickém psaní a dozvěděl jsem se o možnostech studia v zahraničí. Největší přínos ale tkví v něčem úplně odlišném. Díky všem těm hovorům s člověkem, který je o několik kroků v životě napřed, jsem si utříbil myšlenky a možná jsem i trochu změnil pohled na svět. Má mentorka se pro mě stala někdo, s kým jsem se mohl o čemkoliv poradit. Pragmaticky jsem toho tedy moc nezískal, ale nebojím se říct, že mě to v životě hodně posunulo a jsem rád, že jsem se minulý rok odhodlal a šel do toho.
Lenka Švidrnochová: 

Yoda je fajn příležitost poznat někoho, kdo je v životní cestě dále než vy a má zkušenosti, které může zprostředkovat. Avšak já jsem šla do tohoto programu s očekáváními, která nebyla naplněná, proto mi účast v Yodě moc nedala. Nicméně dalším studentům doporučuji se přihlásit a z nabídky mentorů vybrat osobnosti, které zaujmou vystudovaným oborem, zájmy či zahraničními zkušenostmi.