menu

Exkurze kvarty po Moravě

Exkurze kvarty po Moravě

Ve dnech 18. 4. až 20. 4. 2017 proběhla zeměpisná exkurze kvarty. A protože zeměpis je prolínán dalšími vědami, žáci se dozvěděli na vlastní oči i poznatky z dějepisu, biologie či základů společenských věd.

První den se jelo na Velký Javorník. Ten sice leží v CHKO Beskydy, ale ne v pohoří Moravskoslezské Beskydy, ale Veřovické vrchy. Pověst aprílového počasí vyšla dokonale, protože vrchol byl čerstvě zasněžen a v mlze, výhledy na Lysou či Kotouč Štramberk se tak nekonaly.

Druhý den byl v plánu Zlín, konkrétně krásná funkcionalistická výšková budova „21“ – kdysi sídlo firmy Baťa, nyní sídlo krajského úřadu, dále centrum města a ZOO Lešná s mnoha atraktivními zvířaty.

Třetí den následovalo historické Brno. Skvělý výklad paní průvodkyně nás poměrně dlouho zdržel v kapucínské hrobce a kostele. Následovala procházka městem s hlavními atraktivitami: brněnský drak, ústavní soud, katedrála na Petrově či Špilberk.

Všechny dny vyšly podle plánu a se zapálením všech zúčastněných. Také se potvrdilo, že místa, která máme „za humny“, zdaleka ne všichni mladí znají.