menu

Florbal na Wigymu III – fantastický úspěch!

AKTUALIZACE! V sobotu jedeme fandit! Zveme absolventy, kteří se nacházejí v Praze, aby se k nám přidali. Semifinálový zápas se odehraje od 13:50 ve sportovní hale Jedenáctka VS, ul. Mírového Hnutí, Praha 4, 149 00, autobusová zastávka Brodského. Všichni v modrém!

A je to tady! Boj o Final Four v Praze. I takhle by se dal charakterizovat turnaj osmi nejlepších středních škol na  východě naší republiky, který se odehrál na apríla, tedy 1.4. Jak se jistě dalo očekávat, konkurence byla skutečně silná a téměř každá škola poslala do boje hráče, kteří hrají na profesionální úrovni.

To přispělo k opravdu vysoké kvalitě celého turnaje a téměř každý zápas zvedal fanoušky ze sedadel nejen herní kvalitou, ale i dramatičností. Naše sestava se od minulých turnajů změnila v jednom bodu. Svou premiéru v dresu našeho gymnázia zažil student prvního ročníku Petr Hlísta. Na soupisce jinak zůstali osvědčení borci, kteří přivedli náš tým k tomuto prestižnímu klání (T.  Závada, J. Pavlínek, J. Čermák, L. Hojgr, R. Heiser, V.  Gajdušek, F. Hrubý, M. Šindler, A. Obertan, T. Pavliska, M. Socha). Oč se hrálo, není asi nutné příliš připomínat. Šlo o postup mezi 4 nejlepší školy v České republice a o spoustu hodnotných cen.

 1. Wigym – Polské gymnázium Český Těšín 3:1
  Velmi důležitý vstup do turnaje; v čase 7:10 po přihrávce na střed sklepnul míček Radim Heiser   na spoluhráče Lukáše Hojgra a náš tým se ujal vedení 1:0. Ve druhém poločase v  13:52 došlo k vyrovnání na 1:1. Rozhodující gól přišel v čase 15:49 a vstřelil jej Matyáš Šindler po dlouhém pasu Radima Heisera z obranného pásma na střed až před brankáře. Třetí úspěch v čase 17:41 přidal opět Matyáš Šindler ze standartní situace a signálu při rozehrávce od kapitána týmu Adama Obertana.
 2. Wigym – BOOM Shaka Laka Litomyšl 3:2
  Stál proti nám nejen těžký soupeř, ale i fanoušci z Litomyšle, kteří přijeli v hojném počtu. Naši hráči se dostali do vedení 1:0 až na konci poločasu v čase 9:47, gól vstřelil Tomáš Pavliska po přihrávce Matyáše Šindlera, který napadáním donutil obránce Litomyšle k chybě. V druhém poločase v čase 12:10 opět došlo k vyrovnání na 1:1, jako tomu bylo v prvním utkání. Tentokrát tvrdou střelou z dálky. V čase 15:36 podobně tvrdou střelou z dálky Matyáš Šindler vstřelil gól na 2:1. Třetí branku našeho týmu na 3:1 přidal Adam Obertan v čase 17:08 střelou švihem z levé strany po přihrávce Františka Hrubého, který celý turnaj odehrál na pozici centra druhého útoku a na ní si vedl velmi dobře, a proto byl na konci utkání vyhlášen nejlepším hráčem tohoto zápasu. Hráči Litomyšle dokázali již jen snížit stav na 3:2 v čase 18:38.
 3. Wigym – Stavebka Hradec Králové 2:1
  Šlo o zápas, který rozhodoval o prvenství ve skupině a tím i o vyhnutí se nejtěžšímu soupeři, vítězi první skupiny, družstvu Třebíče.  Hráčům “Stavebky” stačila remíza, jelikož měli o gól lepší skóre. My jsme museli zvítězit. V čase 7:29 byl vyloučen náš hráč a při oslabení jsme inkasovali branku. Poprvé jsme na turnaji prohrávali. Naštěstí jsme stihli do poločasu vyrovnat na 1:1 v čase 9:10, kdy přihrával ze středu Adam Obertan na pravý kraj hřiště a gól vsítil střelou bez přípravy Jakub Čermák. Po poločase jsme měli výhodu přesilové hry i my, tu jsme dokázali využít a dostat se do vedení 2:1. Matyáš Šindler přihrál přes celé hřiště Jakubovi Čermákovi a ten Tomáši Pavliskovi, kterému stačilo jen “doklepnout” míček do prázdné branky. Následně byl opět vyloučen hráč Hradce Králové za hru na zemi a my jsme si již pohlídali jednobrankový náskok a dohráli utkání v poklidu. Po skončení zápasu byl vyhlášen nejlepším hráčem Jakub Čermák.
 4. Wigym – SPŠ Zlín 2:1
  Zápas o všechno. Kdo s koho? My nebo Zlín? Vítěz postoupí do Prahy mezi čtyři nejlepší školy v republice. Tento zápas rozhodl už úvod utkání, kdy naši hráči přímo “vletěli” na soupeře a v čase 0:15 po úvodním vyhraném vhazování vstřelil gól Matyáš Šindler. Náš tlak dále sílil, došlo k vyloučení hráče Zlína a v přesilovce v čase 1:25 vstřelil gól z levé strany a bez přípravy Radim Heiser po přihrávce Adama Obertana. Bylo to 2:0. Pak se hra do poločasu vyrovnala. Po přestávce “z ničeho” a tečí před brankářem bylo sníženo na 2:1, ale více jsme již hráčům Zlína nedovolili. V závěru utkání se zranil náš kapitán Adam Obertan. Po konečném zapískání rozhodčího jsme mohli slavit postup. Náš brankář Jan Pavlínek byl vybrán za hráče utkání.

Na konci turnaje byla vyhlášena “All Stars” turnaje. Z našeho týmu vybrali brankáře Jana Pavlínka a útočníka Matyáše Šindlera.

Náš tým tedy slavně postoupil mezi čtyři nejlepší družstva v republice. Finálový turnaj se bude konat 16. a 17. 4. v Praze v O2 Aréně.

Na závěr bychom chtěli poděkovat našemu trenérovi, prof. Josefu Hlavatému, který s námi všechny zápasy silně prožíval. Společným úsilím jsme dokázali uspět v těžké konkurenci.

Radim Heiser, Jakub Čermák