menu

Máme šikovné programátory

Máme šikovné programátory

25. dubna 2017 se konal již 9. ročník Soutěžní přehlídky studentských programů. Je to soutěž pro žáky gymnázií Moravskoslezského kraje a ostravských základních škol. Malí i velcí programátoři se zde mohou pochlubit svými pracemi a také se podívat na to, co vytvořili jejich kolegové. Naši studenti si to nemohli nechat ujít a také se připojili se svými programy.

V kategorii dětských vývojových prostředí předvedli své hry studenti Martin Budín (sekunda A), Marco Velan a Michal Chovaniok (sekunda B), které naprogramovali v prostředí KoduLab. Hugo Hynčica z tercie dal přednost programu Scratch a vytvořil program s názvem Kamarád robot.

Daniel Suchan a Petr Murla z kvarty použili vyšší programovací jazyk a vytvořili webovou aplikaci pro správu a administraci kavárny a umístili se s ní na 3. místě ve své kategorii.

V kategorii starších žáků zaujala porotu webová aplikace Lukáše Kramného ze 4.E, který naprogramoval webovou aplikaci pro čtení a tvorbu interaktivních příběhů. Také obsadil 3. místo.

Nejvíc zaujal porotu i diváky David Duong z oktávy. Za svou multiplatformní aplikaci Pokladní a fakturační systém získal nejen 1. místo, ale i cenu diváka.

Gratulujeme!