menu

2. místo v Office Areně 2020

2. místo v Office Areně 2020

Letošní již 9. ročník soutěže Office Arena proběhl poněkud netradičně. Školní kolo začalo stejně jako v minulých letech testem znalostí a dovedností žáků v Office aplikacích. Testování probíhá online přímo na škole a podle výsledků pak postupují ti nejlepší do krajského kola. V kategorii středních škol se letos zúčastnilo 125 žáků naší školy, z celé republiky jich bylo 1620. Do krajského kola postoupili Mateusz Wojnarowicz ze septimy a Vojtěch Kuchař z 3.D. Mateusz měl druhý nejlepší výsledek z republiky, jak je vidět na vyhodnocení školního kola na oficiálních stránkách.

Krajské kolo mělo letos téma robotizace – jako připomínku 130 let od narození jednoho z našich nejvýznamnějších spisovatelů, novináře a dramatika Karla Čapka, který již téměř před sto lety ve své hře R.U.R poprvé použil slovo „robot“. Soutěžící vypracovávali materiály podle zadání pořadatelů. Krajské kolo v Moravskoslezském kraji s přehledem vyhrál Mateusz Wojnarowicz. Vojtěch Kuchař měl třetí nejlepší práci, ale protože do finále postupuje pouze první z kraje, bylo to pro něj konečné umístění.

Finále bylo kvůli pandemii přesunuto do online prostoru. A jak to tedy dopadlo? Mateusz vyhrál 2. místo v České republice. Hlavní cena, což je účast na celosvětové soutěži The Microsoft Office Specialist World Championship v USA, mu sice jen o vlásek unikla, i tak je to velký úspěch.

Slavnostní předání cen se uskuteční už v Praze v budově Microsoftu 4. června.

Jak finále vnímal přímo Mateusz můžete shlédnout v tomto videu.