menu

1. místo na krajské Soutěžní přehlídce studentských programů

Tat Dat Duong, 1. místoVe čtvrtek 21. dubna 2016 se na Gymnáziu v Ostravě-Zábřehu konal 8. ročník Soutěžní přehlídky studentských programů. Je to soutěž pro jednotlivce a malé týmy programátorů z gymnázií Moravskoslezského kraje. No a protože i my máme šikovné programátory, vyslali jsme je, ať změří síly s dalšími nadšenci.

 

V kategorii mladších žáků nás reprezentovali studenti tercie. Jiří Močkoř získal se svou počítačovou hrou 3. místo.  Vojtěch David  vytvořil kalkulačku pro výpočet soustavy lineárních rovnic a získal 4. místo. O 5.-7. místo se pak podělil Daniel Suchan se svým programem pro administrativu financí.

V kategorii starších žáků soutěžilo 10 prací studentů z ostravských gymnázií, ale také z Bílovce, Orlové, Bruntálu či Frenštátu pod Radhoštěm. Náš student Tat Dat Duong ze septimy přesvědčil  porotu a se svým programem nazvaným OpenSocrative obsadil 1. místo. Stejné umístění mu kromě odborné poroty přisoudili i sami soutěžící, kteří hlasovali po ukončení všech prezentací.

Naši studenti získali nejen pěkná umístění, ale také cenné zkušenosti z obhajoby svých prací před odbornou porotou i publikem, které mělo často dost kritické připomínky.

Všem gratulujeme!

Výsledky