menu

YODA program na podporu talentů

YODA Mentorship je neziskový program, který propojuje nadané a aktivní české středoškoláky s mladými profesionály a úspěšnými českými studenty českých i zahraničních univerzit, tak aby se posunuli za hranice školních osnov a rozšířili si obzory v oboru, který je přitahuje.

Minulý rok byl do programu vybrán student Šimon Michalčík (3.C), který i díky tomuto úspěšně zorganizoval první ostravskou akademii se sázením stromů Plant for the Planet. Tato aktivita se dále rozvíjí a bude mít pokračování na jaře.

Tento rok byli do programu vybráni tři studenti  naší školy. Jeden z nich je Martin Kašperlík z 2.C. Jeho mentorem bude Renáta Chalupská, která studuje molekulární biologii na univerzitě v Glasgow. Jejich společně řešeným chemickým tématem bude “praskání plastů”. Martin tohle téma zároveň zpracovává v rámci středoškolské odborné činnosti.

Dalším účastníkem je Kateřina Volná z 1.C s mentorem Ondřejem Dočkalem, který studoval mj. ekonomii na univerzitě v Cambridge. Jejich projekt se teprve rýsuje.

A třetím je Adéla Jasvecová z 3.C. Její mentorka je Anna Nevečeřalová, která krátce studovala i na Oxfordu. Společně budou k úspěchu ladit vznik festivalu Srdeční záležitost. Je to festival filmové hudby, kde vystoupí žáci ZUŠ z Moravskoslezského kraje a také velké amatérské orchestry. Akce je to pro veřejnost, a proto jste všichni srdečně zvání 26. 5. 2017 do Hlučína.

Přejeme všem hodně zdaru v rozvoji svého talentu, kterému jdou spontánně naproti.

Setkání účastníků YODA mentorship programu v červnu 2016. Šimon z wigymu je v zelené košili.

Setkání účastníků YODA Mentorship programu v červnu 2016. Šimon z wigymu je v zelené košili.