menu

1. a 2. místo v krajském kole Biologické olympiády

1. a 2. místo v krajském kole Biologické olympiády

Po roce opět postup do ústředního kola!
Rok se s rokem sešel a naše škola opět slaví postup do ústředního kola biologické olympiády v nejvyšší kategorii A. Zatím co vloni Anna Korytářová postupovala z druhého místa, letos Matěj Vrúbel ze septimy A krajské kolo kategorie A s přehledem vyhrál a rovnou postoupil. Budeme mu držet palce v kole ústředním a přát postup do světového finále.
Ovšem ani v dalších kategoriích jsme nebyli na chvostu startovního pole. V kategorii B skvěle zabodoval Jan Lukovský ze sexty A a dosáhl na vynikající druhé místo v kraji. Přejeme mu, ať si užije prázdninové soustředění mladých biologů na Běstvině spolu s ostatními vítězi a druhými v krajských kolech kategorie B z celé republiky. Tato kategorie krajskými koly končí.
kategorii D, což jsou primy a sekundy, se úspěšnou řešitelkou okresního kola stala Anna Němčanská z primy A, která skončila na krásném šestém místě. Vypadá to, že se v naší škole objevil další mladý nadějný a zapálený biolog.
Kategorie C, tedy tercie a kvarty, má po školních okresních kolech ještě kola krajská, bohužel do těch se nám nepodařilo postoupit. Anna Hýžová a Lukáš Dej z kvarty B sice byli úspěšnými řešiteli okresního kola, ale z osmého, respektive 14. místa nepostoupili, i tak jim velmi blahopřejeme a věříme, že nasbírali dostatek zkušeností, které v dalších ročnících zúročí.
Na závěr pár statistických údajů:
Školního kola kategorie A se zúčastnilo 51 žáků třetích (septim) a čtvrtých (oktáv) ročníků, v kategorii B to bylo 13 žáků prvých (kvint) a druhých (sext) ročníků. V kategorii C (tercie a kvarty) soutěžilo 10 žáků a v nejmladší kategorii D (primy a sekundy) se se soutěžními úkoly popasovalo 22 žáků. Všem děkujeme za práci, za nadšení pro přírodu a její poznávání.
Napsal: V.Pavlosek