menu

Cesta do nitra Evropského parlamentu v Bruselu

Ve dnech 5.-9. prosince přijalo 22 vybraných studentů pozvání pana europoslance Evžena Tošenovského na exkurzi do Evropského parlamentu, při které měli možnost navštívit belgickou metropoli Brusel.

Po patnácti hodinové cestě jsme dorazili do cíle. Prvním bodem programu byla prohlídka Parlamentaria, což je návštěvnické centrum seznamující s historií a činností Evropské unie. Odpoledne jsme vyrazili po ubytování v hotelu na procházku historickým centrem města. Turisté si zde mohou užít vánoční atmosféru a zároveň se kochat krásně osvětlenými budovami např. budovou opery nebo královským palácem.

Druhý den jsme měli před sebou hlavní cíl cesty – návštěvu Evropského parlamentu. Po přivítání panem poslancem jsme si poslechli přednášku o funkcích a důležitosti institucí Evropské unie. Pan europoslanec ochotně zodpověděl všechny naše dotazy. Průvodce nás zavedl také do plenárního sálu, kde probíhají hlasování ovlivňující životy občanů EU. Později jsme se přesunuli do krásného historického městečka Brugg.

Poslední den jsme vyrazili k Atomiu – symbolu Bruselu. Po zhlédnutí této masivní ocelové stavby nás čekal výlet po Evropě v podobě prohlídky parku Mini Europa. Ne všude můžete vyfotit Eiffelovu věž a v pozadí ikonu Belgie. Následně jsme se už vydali na cestu do Ostravy.

Podle nás byl zájezd do Belgie úspěšný a příjemný. Moc děkujeme kanceláři pana europoslance za možnost této exkurze. A jaké zážitky budou mít studenti příště ve Štrasburku?

Lenka Švidrnochová a Jan Kij