menu

Office Aréna 2017 – celostátní finále vyhrál náš student

Office Aréna 2017 – celostátní finále vyhrál náš student

O soutěži Office Aréna jste si mohli přečíst v minulém příspěvku. Do finále postoupil Mateusz Wojnarowicz z kvarty. Ten neponechal nic náhodě a pořádně se připravil, takže porota v celostátním kole soutěže mohla jen konstatovat, že Mateusz Wojnarowicz je ze všech nejlepší a udělila mu 1. místo v kategorii mladších žáků. Gratulujeme!

Zde je reportáž z finále, jak to viděl sám Mateusz:

“Finále proběhlo 9. května 2017 v prostorách Microsoft ČR. Dorazil jsem kolem devíti hodin ráno. Každý dostal visačku a přesunuli jsme se do hlavního přednáškového sálu, kde za necelou půl hodinu akce oficiálně odstartovala. Přivítal nás hlavní koordinátor a představil nám program finále.

Poté si vzali slovo vítězové minulých ročníků soutěže, tentokrát jakožto členové poroty. Představili nám hodnocení krajských prací a nejčastější chyby, kterých se soutěžíci dopustili. Následovala krátká interaktivní přednáška o výhodách a novinkách v aplikacích balíku Office 365, kterou vedl manažer vzdělávacích programů z Microsoftu. Pak začala soutěžní část. Každý soutěžící měl za úkol v zasedací místnosti, která se pro mou kategorii mimochodem nazývala Sněžka, prezentovat svoji práci odborné porotě, která posuzovala jeho prezentační dovednosti.

Následovala exkurze po krásných a moderních prostorách Microsoft ČR. Pražská kancelář je v současnosti nejmodernější pobočkou Microsftu na světe, pracuje v ní přes 500 zaměstnanců a je jakousi “kanceláří budoucnosti”. Žádný zaměstnanec totiž nemá přesně dané pracovní místo. Pracuje tam, kde mu to zrovna vyhovuje; u stolu, v zasedačce, v kavárně nebo i třeba doma. Potřebuje jenom firemní laptop a přístup k internetu.

Po prohlídce nadešel čas na oběd v podobě mnoha druhů pizz. Mezitím porota vyhodnocovala výstupy. Po druhé hodině odpoledne začalo vyhodnocování. Nejprve jsme obdrželi ceny a diplomy za krajská kola (které tedy získal každý finalista) a následovalo vyhlášení celostátních vítězů. Organizátoři si ale pro první místa přichystala i překvapení. Požádali nás, abychom naši práci předvedli ještě jednou, tentokrát všem. Byl to pro mě trochu šok. Nejprve jsem totiž prezentoval před tří člennou porotou a teď jsem musel vystoupit před zhruba sedmdesáti lidmi. Výstup jsem ale naštěstí zdárně zvládl 😉 .”

 

Fotogalerie z finále