menu

Ocenění pro Martina Rašku a Martina Kašperlíka

Ocenění pro Martina Rašku a Martina Kašperlíka

Dne 4. 12. 2018 byly na zámku Sychrov udělovány prestižní ceny Praemium Bohemiae. Ty uděluje nadace zesnulého mecenáše Českého ráje B. J. Horáčka studentům, kteří získali v mezinárodních olympiádách přírodovědných předmětů některou z medailí. Jedním z oceněných je i čerstvý absolvent Wichterlova gymnázia a nyní student Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy Martin Raška, jejíž jsme čtvrtým rokem fakultní školou.

Martin Raška získal v letošním roce bronzovou medaili na Mezinárodní matematické olympiádě v Rumunsku. Do Kluže se probojoval jako jeden nejlepších řešitelů celostátního kola Matematické olympiády,“ sdělil ředitel Wichterlova gymnázia Jan Netolička. „Spolu s dalšími pěti studenty středních škol reprezentoval Českou republiku na Mezinárodní matematické olympiádě i v roce 2017 v brazilském Rio de Janeiru,“ doplnil. V tomto roce převzal i ocenění z rukou ministra školství.

V roce 2016 získal i třetí místo na Středoevropské matematické olympiádě v Rakousku.

Martina na zámek Sychrov doprovodila jeho vyučující matematiky RNDr. Eva Davidová. Oběma upřímně gratulujeme a děkujeme za šíření vynikajícího jména naší školy.

Celkem v letošním roce převzalo cenu Praemium Bohemiae dvacet studentů z celé ČR.

 

 

Reportáž České televize ZDE.


V listopadu byl pak náměstkem hejtmana pro oblast školství Stanislavem Folwarczným oceněn student Martin Kašperlík. Vedení Moravskolezského kraje už 17. rokem odměňuje středoškoláky za úspěchy v krajských, celostátních a mezinárodních kolech soutěží. Ocenění žáci získávají i za další mimořádné aktivity v uplynulém školním roce.

Martin byl v červnu oceněn v soutěži Středoškolák roku 2018 za své volnočasové a dobrovolnícké aktivity. Od ledna 2018 působí v dvouletém programu pro nadané středoškoláky Studentské trenárské centrum, během kterého bude skládat zkoušky pro certifikát “Microsoft office specialist”. Druhý rok je zakončen absolventskou prací buď ze softwaru nebo business technologií.

Úspěšně dokončil a splnil zlatou úroveň mezinárodní ceny vévody z Edinburghu – DofE.
I Martinovi srdečně gratulujeme a děkujeme za vše, co pro své okolí dělá a inspiruje tím své mladší spolužáky.