menu

Obrovský úspěch na Fyziklání v Praze

Obrovský úspěch na  Fyziklání v Praze

Po roce se opět  naši studenti vydali do Prahy na mezinárodní týmovou fyzikální soutěž. Úkolem týmu je vyřešit co nejvíce úloh v časovém limitu tří hodin.

Velikého úspěchu dosáhlo družstvo ve složení Petr Němec, Marco Kormaník, Michal Matoušek, Vítek Kaděra (všichni 6. B) a Richard Beneš (6. A). Ve své kategorii C našli přemožitele pouze v týmu ze Slovenska.  Obsadili nádherné 2. místo a pouze dva body jim chyběly na slovenské soutěžící. Celkem tuto kategorii řešilo 96 týmů. Výsledky.

Ve stejné kategorii naše gymnázium reprezentovaly ještě dva týmy – benjamínci soutěže – tým z 5. B (Filip Gašparín, Vašek Holuša, Mikuláš Hořenek, Matyáš Měch, Matouš Kulhánek, 21. místo) a z 2.C (Petra Jahodová, Kryštof Krýnský, Matyáš Stoch, Ondřej Jůza, Marek Lipina, 72. místo).

Podruhé skvělou soutěžní atmosféru haly v Letňanech zažili Jan Macháček, Vít Černík, Kateřina Skálová, Gregor Bruckmann a Štěpán Hořenek, kteří se v kategorii B umístili na 47. místě z 86 týmů.

V kategorii A si naposledy soutěžní klání užili oktáváni  Jakub Šafařík, Mirek Slezák, Filip Rada, Adam Zezulka a Honza Holuša. Skončili na 19. místě z 74 družstev, v rámci ČR ovšem vyšplhali na  8. místo.

Kromě soutěžního dne jsme v Praze strávili také “Jeden den s fyzikou” –  den plný přednášek a exkurzí do laboratoří na MFF UK.

P. S. Poznáváte mladého muže vlevo na fotce s diplomem? Ano, je to Vojtěch David, náš absolvent,  letos hlavní organizátor!