menu

DON QUIJOTE DE LA MANCHA v podání Divadla Klauniky

DON QUIJOTE DE LA MANCHA v podání Divadla Klauniky

“Svéráznému zpracování osudů Dona Quijota a jeho věrného služebníka Sancha Panzy nechybí humor, nadsázka, fantazie ani mystifikace. Po formální stránce zvolil režijní poradce představení, autor, mim, básník těla i duše Boleslav Polívka cestu didaktické klaunikyády.”

Nalákaní touto anotací – mnozí možná spíš vystrašení – zamířili sekundáni, terciáni a kvartáni Wichterlova gymnázia ve středu 20. prosince do kina Vesmír na představení brněnského Divadla Klauniky.  A nelitovali. Didakticky pojaté interaktivní představení všechny doslova nadchlo. “Starý profesor španělštiny” a “korpulentní vychovatelka z domova  mládeže ve Šlapanicích”  se představili jako don Quijote a Ancha/ Sancha  a ještě stačili zapojit několik studentů i učitelů. Tak se po jevišti proháněli Košilka s Travoltou, Tanečková, Džeksnovky či Blonďáčková. Zlatým hřebem bylo povýšení kolegyně Zezulkové na Dulcineu. Takže když don Quijote umíral a kolem něho se tlačil hlouček v ponožkách, celý Vesmír plakal – ale smíchem.

Bylo to velice vydařené dopoledne, během něhož studenti absolvovali nejen kratičkou lekci španělštiny, krátký exkurz do renesanční literatury, ale především se královsky bavili.