menu

Bobřík informatiky – postupujeme do finále

Bobřík informatiky – postupujeme do finále

V listopadu proběhl již 11. ročník celonárodní algoritmické soutěže Bobřík informatiky. Jako tradičně se ho v hojném počtu zúčastnili i žáci naší školy. A jak byli úspěšní?

V kategorii Benjamin soutěžilo 110 primánů a sekundánů. Úspěšných řešitelů – tedy těch s dosaženým počtem bodů 150 a více – bylo 49, z toho dva se stali absolutními vítězi. Plný počet bodů (240) získali Marco Nicolas Kormanik z 1. B a Jan Martin Macháček z 2. B, třetí byl Vít Kaděra z 1. B s 224 body.

Stejný počet soutěžících, tedy 110, byl i v kategorii Kadet (tercie a kvarta), úspěšných bylo ještě o pár víc – 57. Nejlépe se umístil Mikuláš Novotný ze 4. B s 208 body, Ondřej Vlček (3. B) s 205 body, 204 bodů shodně dosáhli Dalibor Večeřa a Tomáš Hrbáč ze 4. B.

V kategorii Junior soutěží žáci 1. a 2. ročníků, kvinty a sexty. Letos si zasoutěžilo 164 žáků a úspěšných bylo 27. Z těchto studentů nejlépe dopadla Tereza Pavliňáková z 2. D (200 bodů), Hana Pasková z 5. A (198 bodů) a Jan Lukovský ze 6. A (192 bodů).

Kategorie Senior je pro žáky 3. a 4. ročníků, septimy a oktávy. V tomto roce se zúčastnili jen žáci 3. C, 3. D a Septimy A, celkem 80. Úspěšných řešitelů bylo 5. Tato kategorie je zároveň postupová, třicet nejlepších z každého kraje postupuje do celostátního finále. Z naší školy jsou to děvčata Julie Suchánková z 3. D a Tereza Čermáková ze 7. A. Jako náhradnice postupují dál Miriam Gajdušková (7. A) a Alexandra Mikinová (3. D). Posledním úspěšným (ale nepostupujícím) řešitelem byl Jan Hrabec ze 7. A.

Postupujícím a všem úspěšným gratulujeme a koncem ledna držíme palce ve finále.