menu

Zážitková prosluněná Vídeň

Zážitková prosluněná Vídeň

V pátek 12. října se žáci Wichterlova gymnázia se vydali na jednodenní zážitkovou exkurzi do hlavního města Rakouska, Vídně.

První zastávku jsme strávili v jednom ze čtyř sídel OSN, v UNO-City, které se nachází přímo v centru rakouské metropole. Nejprve jsme absolvovali přibližně hodinovou komentovanou prohlídku, během které jsme si prohlédli hlavní konferenční sál, v němž právě probíhalo vědeckotechnicky zaměřené jednání, poté jsme se seznámili s historií OSN, jejími jednotlivými centry a jejich pracovní náplní. Mimo to nám byla představena náplň práce tlumočníka v OSN a nabídka studijních stáží.

Jakmile jsme opustili OSN, čekala nás procházka centrem města, nemohli jsme minout  zimní rezidenci Habsburků Hofburg a nutně jsme museli nasát i atmosféru ulic „Am Graben“ nebo „Kärtnerstrasse“.   Nakonec naše kroky zamířily do gotické katedrály sv. Štěpána, přezdívané místními „Štefl“.

Na své si přišli jak humanitně, tak i přírodovědně zaměření studenti, neboť vše bylo zakončeno návštěvou Přírodovědného muzea na náměstí Marie Terezie.

Poslední zastavení proběhlo v zábavním parku Pratru, který patří k nejnavštěvovanějším místům města. Nachází se zde nespočet neuvěřitelných atrakcí, kolotočů, restaurací a jiné adrenalinové zábavy, na kterou zaručeně nelze zapomenout.

Ti, kterým to tentokrát nevyšlo, nemusí být smutní, neboť předmětová komise jazyka německého hodlá v prosinci navázat na tuto akci tradiční návštěvou Vídně v čase adventních trhů.

jan-netolicka

Dobrý den, vítám vás na našem webu. Rád bych vám představil vizi školy a ukázal, jak se nám ji daří plnit. Stačí, když kliknete sem.