menu

Už tam budem?

Už tam budem?

V pondělí 7.6.2021 se vybraní zástupci kvart zúčastnili v U6 v Dolní oblasti Vítkovic vědomostní a dovednostní soutěže České televize Už tam budem? Po celodenním zápolení kvartáni opustili Malý Svět Techniky jako vítězové.

Jindra Kašparec ze 4.A a Radim Ksenič, Honzík Hýl, Štěpán Hořenek a Jenda Macháček ze 4.B vytvořili tým, který prokázal znalosti z fyziky, chemie i společenských věd, ale ukázal také, že vyšplhat po několikametrové síti, a tím získat cenné indicie pro splnění dalšího úkolu je pro ně hračka. Hoši si nejen zasoutěžili jako protivníci týmu z Gymnázia v Ostravě-Hrabůvce, ale užili si i vzrušení spojené s tím, že u toho jsou natáčeni. Mohli tak pozorovat práci režiséra, asistenta režie, kameramanů, osvětlovačů, zvukařů, kostymérky, maskérky a ostatních profesí, které se u natáčení uplatňují. V neposlední řade stáli bok po boku či naproti dvěma průvodcům/moderátorům soutěže – Ducháčkovi (Karel Zima) a generálu Stachovovi (Petr Stach), se kterými se na závěr vyfotili.

Oba týmy včetně dozorujících vyučujících si natáčení řádně užili a doporučují ho současným terciích (budoucím kvartám). Neváhejte a příští školní rok si to vyzkoušejte 🙂