menu

Úspěchy v Matematickém Náboji

Úspěchy v Matematickém Náboji

V pátek 19. dubna 2024 se uskutečnila mezinárodní matematická soutěž Náboj, která má dvě kategorie (Junior a Senior) a je určena pro pětičlenné týmy středoškoláků. Letos se Náboje účastnily týmy z více než deseti zemí světa. Pravidla soutěže jsou taková, že během 120 minut se družstva snaží vyřešit na jednom ze soutěžních míst (my soutěžili v Opavě) co nejvíce úloh, přitom obtížnost příkladů postupně vzrůstá. Výsledky jsou skvělé! Naši talenti dobyli nejen Opavu 🙂

Kategorie Junior:

1.místo v Opavě získal tým ve složení Petr Němec (6. B), Marco Nicolas Kormaník (6. B), Michal Matoušek (6. B), Ivan Boruta (6. B) a Richard Beneš (6. A). V rámci ČR se umístili na 4. místě.

Náboj_sexta

Náboj_sexta

2.místo v Opavě patří týmu ve složení Mikuláš Hořenek, Rafael Babiuch, Ondřej Kočur, Matyáš Měch a Václav Holuša (všichni 5. B). V rámci ČR se umístili na 10. místě.

Náboj_kvinta

Náboj_kvinta

Kategorie Senior:

1.místo v Opavě obdržel tým ve složení Vít Černík (7. B), Simon Veiser (7. B), Jan Martin Macháček (7. B), Tereza Poštulková (7. B) a Jindřich Kašparec (7. A). V rámci ČR se umístili na 8. místě.

Náboj_septima

Náboj_septima

2.místo v Opavě získal tým ve složení Jan Holuša, Adam Zezulka, Jakub Šafařík, Miroslav Slezák a David Havrlant (všichni 8. B). V rámci ČR se umístili na 10. místě.

Náboj_oktáva

Náboj_oktáva

Soutěžícím moc blahopřejeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy 🙂

Celkové výsledky najdete zde.