menu

Úspěch v Logické olympiádě – postup do finále!

Úspěch v Logické olympiádě – postup do finále!

Už dvanáctým rokem organizuje Mensa ČR Logickou olympiádu, jejímž účelem je objevit talentované děti, jejich talent včas podchytit a dále rozvíjet. Účastníci při řešení logických úloh prokazují své schopnosti samostatného, kreativního, logického uvažovaní a pohotového rozhodování.

Letošního ročníku se zúčastnilo rekordích 71 208 soutěžících z 3 249 škol a naše škola se umístila na celorepublikovém 4. místě v počtu registrovaných účastníků v kategorii B. Tím ovšem naše úspěšnost neskončila…

Do krajského kola, které se konalo v pátek 1. 11. 2019 v zasedací místnosti zastupitelstva Krajského úřadu v Ostravě, postoupili studenti:

  • v kategorii BLucie Ohřálová (3.B), Jakub Mršťák (3.B), Karolína Javorská (3.B), Matěj Bartek (3.B) a Jan Holuša (4.B)
  • v kategorii CMikuláš Novotný (5.B), Bořek Vajda (5.B), Jonáš Dej (5.B), Tomáš Hrbáč (5.B), kteří se ovšem nemohli zúčastnit z důvodu účasti na školní exkurzi ve Švýcarsku, Tomáš Janoušek (5.B) a jako náhradníci v krajském pořadí Oskar Martiňák (6.A), Lukáš Staník (1.D), Anežka Matulová (3.D) a Dalibor Večeřa (5.B)

Po sérii testů a logických her vyhodnotila odborná porota nejlepší řešitele. A právě kategorii B ovládli naši studenti – na 1. místě se umístil Jan Holuša a na stejně krásném 3. místě Jakub Mršťák a oba tak postupují do CELONÁRODNÍHO FINÁLE!

Všem studentům gratulujeme, děkujeme za reprezentaci školy a Honzovi a Jakubovi přejeme hodně štěstí v závěrečném kole.

(o krajském kole informovala i televize Fabex, na konci reportáže uvidíte rozhovory s Honzou a Jakubem)