menu

Umíme podat pomocnou ruku

Umíme podat pomocnou ruku

Wigym, jeho žáci a jejich rodiče i učitelé, už mnohokrát dokázali, že umí pomoci potřebným a vyjádřit jim jak solidaritu, tak poskytnout pomoc hmotnou, třeba v podobě potravinové sbírky. Na sérii již uskutečněných jiných sbírek pro potravinovou banku, vánočních dárků pro děti, adoptivního Suraje, Vanesku nebo pro pozůstalé, chceme v tomto týdnu od pondělí 6. 2. 2023  navázat sbírkou trvanlivých potravin a drogerie na pomoc ukrajinským rodinám na Ostravsku, kterou bychom následně předali farnosti Stará Bělá.

Do pátku 17. 2. budeme sbírat trvanlivé potraviny (mouku, těstoviny, rýži, olej, konzervy, kompoty, sterilovanou zeleninu, trvanlivé mléko, cereálie, vakuované uzeniny, sýry, sirupy, čaje, kávu, marmelády, luštěniny, müsli atd. ) a případně i drogérii (hygienické potřeby,  mýdlo, šampony, jar, krémy, prášek na praní).

Farnosti již pomohla řada ostravských gymnázií a řada základních škol. Poslední akce proběhla  v neděli 15. 1., poskytnuty byly potraviny a také potravinové poukázky do Tesca za 50 000 Kč 140 osobám ze 47 ukrajinských rodin, většinou maminkám s dětmi, babičkám.  Další setkání s ukrajinskými rodinami se uskuteční v neděli 19. 2. 2023. O spolupráci nás poprosil náš absolvent Vojtěch Vlček, nyní pedagog na gymnáziu Františka Hajdy.