menu

Triumfální jízda Glossaria do Prahy

Triumfální jízda Glossaria do Prahy

Není většího ocenění pro novináře a jeho investigativní práci než Pulitzerova cena, případně v českém prostředí cena Ferdinanda Peroutky. Našim studentům se podařil majstrštyk podobného charakteru. Odborový svaz novinářů a další svazy a syndikáty a instituce, které mají co dočinění s novinářskou prací, uspořádali v Praze na čtvrtek 15. června slavnostní předávání cen v soutěži o Nejinspirativnější studentský časopis roku 2022/2023. A jelikož už se stará novinářská garda rozhodla udělat z kategorie e-časopisů tradici, nemohlo chybět naše skvělé a inspirativní Glossarium.

Když jsem přijížděl na svinovské mosty v brzkých ranních hodinách, v hlavě mi vrtal červíček pochybností, jestli se na mě těch pět vybraných glossaristů nevybodne. A možná bych se nedivil. Lucka Horutová a Kristýna Marinčáková se předchozí den vrátili z erasmovské Francie, přičemž s dalšími třeťačkami (Bárou Malíkovou a Kamilou Viktorinovou) musely oželet jeden den sportovního kurzu. Nu a Tom Hojgr už jen jako absolvent a legenda Glossaria musel ukrojit ze svých skvělých prázdninových dnů. Jsou to ale skvělí lidé, a přestože jsme narušili Kristýninu introvertní chvilku a někteří možná ještě na peróně klimbali, nastoupili do vlaku s radostí a s očekáváním, co je vlastně v Praze čeká. A co je čekalo? Celý den skvěle popsala ve své reportáži Kristýna na Glossariu, takže šup tam.

 

 

Já jen dodám, že jsme se umístěním zařadili po bok takových skvělých lidí, jako je Buzz Aldrin, Robert Hooke, Russell Wallace či Tenzig Norgay, kteří se do historie zapsali jako ti druzí.

 

Tomáš Hrabec & PM