menu

SVK 2017

SVK 2017

Cyber Security, Sleeping nebo London Transport jsou příklady témat, kterými se v letošním ročníku Student Scientific Conference zabývali studenti sekundy, tercie a kvarty našeho gymnázia a hosté ze základních škol. Svými skvělými jazykovými a prezentačními schopnostmi potěšili nejen publikum, ale i porotu, ve které zasedli zástupci z řad vyučujících AJ, ale také starší spolužáci soutěžících. Porota se rozhodla ocenit několik vystupujících v různých kategoriích, konkrétní umístění se neudělovalo, toto pořadí je sestaveno dle věku studentů.

Václav David & Vít Gocman (2. A)  Wikipedia The Most Educational Presentation

Lukáš Stratil & Tomáš Hojgr (2. A) The Channel Islands The Most Enthusiastic Performance

Adéla Šotolová & Kristýna Kubicová (ZŠ Z. Škarvady O-Poruba) Sleeping The Most Interesting Presentation

Jiří Močkoř & Jan Lukovský (4. A) Uncommon Pets The Most Entertaining Presentation

Vojtěch David & Mateusz Wojnarowicz (4. A) Cyber Security The Most Professional Performance

 

Prezentující kategorie vyššího gymnázia nabídli přihlížejícím témata z oblasti historie, sociologie, sportu i kultury. Celý den byl jako vždy obohacující, zajímavý a poučný a naši studenti dokázali, že kromě toho, že dokáží krásně prezentovat jazykem na vysoké úrovni, mají rovněž znalosti ze všech možných oborů, o které se zajímají často ve svém volném čase.

Jako nejlepší byla vyhodnocena vystoupení Tomáše Mikesky (5. A) 7 Years? War a Anny Korytářové (7. A) Liquid Modernity, zvláštní cenu za nejzábavnější a nejzapálenější vystoupení získali Vít Hrubý (2. C) Christopher Nolan and his Films a Martin Hošek (2. D) JDM Culture. První dva jmenovaní vystoupí jako hosté na konferenci Ostravské univerzity. Díky naší spolupráci s Ostravskou univerzitou byla ostatně naše konference obohacena o fascinující přednášky dvou studentů magisterského programu Bc. Sebastianem Komárkem a Bc. Martinem Plohákem. V neposlední řadě bychom rádi poděkovali Mgr. Renátě Tomáškové, Dr., která je naším již tradičním a velice milým hostem. Letos prohovořila ke studentům na téma důležitosti studia cizích jazyků bez ohledu na to, jakou profesí se člověk rozhodne zabývat. My děkujeme, souhlasíme a těšíme se na příští rok.

Na závěr bychom chtěli poděkovat Statutárnímu městu Ostrava za poskytnutí dotace ze svého
rozpočtu spolku OKNA, ze které byl hrazen nákup cen pro úspěšné soutěžící.