menu

SVK 2017

SVK 2017

Cyber Security, Sleeping nebo London Transport jsou příklady témat, kterými se v letošním ročníku Student Scientific Conference zabývali studenti sekundy, tercie a kvarty našeho gymnázia a hosté ze základních škol. Svými skvělými jazykovými a prezentačními schopnostmi potěšili nejen publikum, ale i porotu, ve které zasedli zástupci z řad vyučujících AJ, ale také starší spolužáci soutěžících. Porota se rozhodla ocenit několik vystupujících v různých kategoriích, konkrétní umístění se neudělovalo, toto pořadí je sestaveno dle věku studentů.

Václav David & Vít Gocman (2. A)  Wikipedia The Most Educational Presentation

Lukáš Stratil & Tomáš Hojgr (2. A) The Channel Islands The Most Enthusiastic Performance

Adéla Šotolová & Kristýna Kubicová (ZŠ Z. Škarvady O-Poruba) Sleeping The Most Interesting Presentation

Jiří Močkoř & Jan Lukovský (4. A) Uncommon Pets The Most Entertaining Presentation

Vojtěch David & Mateusz Wojnarowicz (4. A) Cyber Security The Most Professional Performance

 

Prezentující kategorie vyššího gymnázia nabídli přihlížejícím témata z oblasti historie, sociologie, sportu i kultury. Celý den byl jako vždy obohacující, zajímavý a poučný a naši studenti dokázali, že kromě toho, že dokáží krásně prezentovat jazykem na vysoké úrovni, mají rovněž znalosti ze všech možných oborů, o které se zajímají často ve svém volném čase.

Jako nejlepší byla vyhodnocena vystoupení Tomáše Mikesky (5. A) 7 Years? War a Anny Korytářové (7. A) Liquid Modernity, zvláštní cenu za nejzábavnější a nejzapálenější vystoupení získali Vít Hrubý (2. C) Christopher Nolan and his Films a Martin Hošek (2. D) JDM Culture. První dva jmenovaní vystoupí jako hosté na konferenci Ostravské univerzity. Díky naší spolupráci s Ostravskou univerzitou byla ostatně naše konference obohacena o fascinující přednášky dvou studentů magisterského programu Bc. Sebastianem Komárkem a Bc. Martinem Plohákem. V neposlední řadě bychom rádi poděkovali Mgr. Renátě Tomáškové, Dr., která je naším již tradičním a velice milým hostem. Letos prohovořila ke studentům na téma důležitosti studia cizích jazyků bez ohledu na to, jakou profesí se člověk rozhodne zabývat. My děkujeme, souhlasíme a těšíme se na příští rok.

Na závěr bychom chtěli poděkovat Statutárnímu městu Ostrava za poskytnutí dotace ze svého
rozpočtu spolku OKNA, ze které byl hrazen nákup cen pro úspěšné soutěžící.

jan-netolicka

Dobrý den, vítám vás na našem webu. Rád bych vám představil vizi školy a ukázal, jak se nám ji daří plnit. Stačí, když kliknete sem.