menu

Students for Automotive – 3. místo WG v kraji

Students for Automotive – 3. místo WG v kraji

V listopadu 2017 přišel na školu leták s tímto textem:

“Navrhněte a sestavte nejlepší vozítko na platformě Arduino! Přihlaste se jako tým, ze stavebnice Arduino sestavte a naprogramujte funkční vozítko a vyhrajte iPhone, iPad nebo stavebnici Arduino.”

Této výzvě neodolalo několik studentů a studentek naší školy, a tak už brzy k nám putovaly tři stavebnice plné čidel, drátků, koleček, … V následujících měsících se týmy snažily sestrojit vozítko a poté ho naprogramovat. Zadání znělo – robotické vozítko musí projet bludištěm, sledovat černou čáru a vyhýbat se překážce. Po několika měsících dva týmy uznaly, že je to nad jejich síly, takže dál už pokračovala jen trojice Tomáš Deingruber, Tereza Nováková a Zuzana Višvaderová, všichni ze 3. ročníku.

27. března 2018 se pak v posluchárně Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB TU v Ostravě sešlo 10 týmů z celého kraje, aby změřily síly svých vozítek. Nejprve každý tým představil sebe, svou školu a taky svou práci, poté už nastalo soupeření v bludišti a na čáře. Po prvním kole se bludištěm ani po čáře nepodařilo do konce projet nikomu (náš tým jako jediný skončil jednu zatáčku před cílem). Týmy dostaly navíc 45 minut, během kterých mohly vozítka upravit a programy doladit. V dalším kole už se dařilo lépe.

Po vyhodnocení prezentací a obou kol ve všech disciplínách se vyhlašovaly výsledky. Naše trojice se mohla radovat – po opravdu velkém boji se jim podařilo získat 3. místo.

Velká gratulace patří všem třem!

Bližší informace o soutěži najdete zde.