menu

Šťastné a veselé a PF2021

Šťastné a veselé a PF2021

Vážení kolegové, vážení rodiče, milí žáci a vlastně všichni,

letošní vánoční přání patří vám všem společně, protože společně jsme zvládli letošní rok a všechno, co nám přinesl. Nedostali jsme příležitost potkat se a popřát si tak, aby nikdo nechyběl. Snad naposledy se tedy v tomto roce uchyluji k distanční formě.

Tradiční pojetí školy je takové, že učitelé učí a žáci se učí. Téměř nikdy to není pravda. Také my učitelé se neustále něčemu učíme, abychom žáky mohli posouvat dál a otevírat jim dveře. Žáci naopak často, a aniž by to věděli, otevírají dveře a obzory učitelům. Zlé jazyky tvrdí, že se toho letos žáci moc nenaučili. Já jsem přesvědčený, že jsme se toho naučili všichni mnohem víc než kdykoli jindy. Žáci, učitelé, rodiče, ale i lidé mimo školu. Naučili jsme se, že věci, na které jsme zvyklí, nejsou samozřejmé. Naučili jsme se toleranci a ohleduplnosti. Naučili jsme se, že nikdo není dokonalý. Že nám někteří lidé můžou chybět víc, než jsme si uvědomovali, ale také že když je třeba, zvládneme spoustu věcí sami a bez pomoci. Naučili jsme se přijmout změnu a pracovat s ní. A naučili jsme se Meet a GC! J

Letošní rok byl jiný a já jsem s potěšením sledoval, jak jste se všichni vypořádali se změnami, které přinesl. Nikdo nevíme, jaký bude ten příští, já vám ale přeji, abyste se s ním vypořádali stejně dobře. A taky abyste si v něm našli čas na pěkné věci, úsměv i radost a předali je ostatním.

Krásné vánoční svátky a děkuji za všechno, co jste letos naučili mně.

Jan Netolička