menu

Šimon Černý – nejlepší student

Šimon Černý – nejlepší student

Že je Šimon Černý nadějný a talentovaný student, to víme už dlouho, teď to ale má potvrzeno i černé na bílém. Zúčastnil se totiž soutěže Nejlepší student, kterou každoročně pořádá jičínská firma MICRORISC. Z více než padesáti přihlášených mladých lidí z celé republiky vybrali pořadatelé tři nejperspektivnější studenty a jednoho technika, ti pak měli za úkol prezentovat své dosavadní úspěchy a vize do budoucna a  přiblížit porotě svůj postoj a přístup ke studiu.

Prezenční část 10. kola soutěže Nejlepší student se konala ve čtvrtek 23. června 2022 v sídle společnosti MICRORISC. Po úvodním mentoringu od Zdeňky Žádníkové, která soutěž moderovala, přišly na řadu prezentace vybraných studentů. Můžeme se vší zodpovědností říct, že letošní jubilejní 10. ročník měl rozhodně vysokou úroveň.

Šimon porotu zaujal nejen svým vystupováním a dosavadními úspěchy, ale už při úvodní větě i nezaměnitelným ostravským přízvukem. Dovolujeme si ocitovat přímo ze stránek organizátora:

Šimon působí jako velmi přátelský člověk, co kolem sebe dokáže vytvořit dobrou náladu a konstruktivní atmosféru. Rád čte a ve světě vědy se dokázal velmi rychle zorientovat. V SOČ získal 1. místo v okresním kole oboru Fyzika a postoupil do krajského kola se svou prací Elektrické a optické vlastnosti modifikací karbidu molybdenu a jejich izomerů. Na PřF OU se účastnil akce Vysokoškolák na zkoušku, kde získal 1. místo. Je lektorem v Mense ČR, badatelem na PřF UPOL, předsedou školního Ekotýmu, napsal článek pro věděcko-populární časopis Vědátor o kvantových počítačích a v jeho portfoliu najdeme spoustu dalších zájmů a aktivit týkajících se přírodních věd a techniky.
(https://microrisc.com/cs/news/microrisc/nejlepsi-student-2022)

Více o soutěži najdete na stránkách společnosti MICRORISC.

Společnosti MICRORISC děkujeme za uspořádání soutěže, je milé, když se někdo perspektivním studentům věnuje a dokáže je ocenit. Všem zúčastněným přejeme, aby v životě našli své místo, které je bude naplňovat a těšit a kde se budou cítit potřební i oceňovaní.

 

Fotografie: Se svolením společnosti MICRORISC použity fotografie ze stránky soutěže.