menu

Setkání s finským velvyslancem

Setkání s finským velvyslancem

V pondělí 29. dubna navštívil Moravskoslezský kraj finský velvyslanec Jukka Pesola. Setkal se s primátorem Tomášem Macurou, navštívil Dolní oblast Vítkovic a také sídlo finské IT firmy Tieto. V této organizaci působil v roce 2017 jako stážista v rámci programu Tieto Nerďáci  náš žák Matěj Rösner, který spolupracoval s tiskovou mluvčí Zuzanou Mánkovou.

A protože byl velmi šikovný, Tieto na něho nezapomnělo a sám pan velvyslanec projevil zájem se s Matějem setkat. Jak jejich schůzka probíhala, si můžete přečíst v krátkém příspěvku.

Matějovi přejeme hodně dalších „diplomatických“ aktivit a věříme, že o něm ještě uslyšíme.

„Pan velvyslanec byl velmi vlídný a vstřícný. Během naší diskuze jsme probrali témata jako například výsledky nedávných finských voleb, současné politické dění ve Skandinávii, porovnávali jsme rozdílné přístupy našich zemí ke vzdělávání a ochraně životního prostředí a měl jsem možnost se zeptat na specifika takzvaného Severského modelu sociálního státu. Řeč také přišla na mezinárodní organizace jako EU a NATO a samozřejmě jsem se také ptal na dojmy z České republiky, které byly jen pozitivní. Celé setkání se neslo v dobrém duchu a věřím, že bylo zajímavé pro nás oba.“

Matěj Rösner