menu

Prezentiáda – úspěch v krajském kole, kategorie základní školy

Prezentiáda – úspěch v krajském kole, kategorie základní školy

Prezentiáda je soutěž, která prověří účastníky v prezentačních a komunikačních dovednostech. Soutěžící sestaví 2–3 členný tým a vypracují prezentaci na dané téma. Letos si mohli vybrat z témat Práce snů nebo Technologie nás sbližují. Školního kola se účastnilo celkem 8 týmů, z nichž jsme vybrali 4 a poslali je organizátorům. Všechny zaslané práce uspěly a naši žáci byli pozváni do krajského kola, kde už hodně záleží na jejich komunikačních schopnostech.

Krajské kolo proběhlo ve čtvrtek 5. dubna na SPŠEI Kratochvílova v Ostravě. Sešlo se zde 11 týmů z celého kraje. Porota měla těžkou práci vybrat ten nejlepší tým, který pošle do celostátního kola. Nakonec vyhrál tým z Gymnázia v Hlučíně, který porazil náš tým WALI jen o 0,6 bodu. Na 2. místě se tedy umístili Adam Walder a Petr Libscher ze sekundy, kteří si vybrali téma Práce snů a přesvědčovali nás, že nejlepší je stát se sběračem golfových míčků nebo třeba správcem opuštěného ostrova.

Tým s trefným názvem Nepodceňujte nás, který tvořila děvčata z kvarty Hana Pasková a Hedvika Stachovcová, nás poučil, co všechno je třeba udělat, abychom práci snů získali a byli v ní nejlepší. Za to si vysloužily 3. místo.

4. místo patřilo také našemu týmu a také tématu práce snů. Děvčata ze sekundy Eva Žurková a Eliška Suderová aneb WigShow 669  předvedla, jak se vysněná práce mění s věkem. Ve školce chtějí být děti třeba ošetřovatelem včel nebo mít restauraci na měsíci, později už si vybírají jiná povolání.

Tercii zastupovali v soutěži Václav David a Šimon Černý – tým s názvem Gash. Jako jedni z mála si vybrali téma Technologie nás sbližují. Ve své prezentaci se zamysleli nad tím, jestli nás technologie více nerozdělují než sbližují. Svým výkonem si řekli o 6. místo.

Po soutěži se všichni soutěžící ještě pobavili s porotou, kde jim každý ohodnotil jejich výkon, dozvěděli se, v čem jsou dobří a na čem mají do příště zapracovat.

Vyhrát může jen jeden tým, ale všichni si zasluhují gratulaci, protože měli chuť udělat něco navíc a měli odvahu vystoupit před náročnou porotou.

Na závěr bychom chtěli poděkovat Statutárnímu městu Ostrava za poskytnutí dotace ze svého rozpočtu spolku OKNA, ze které bylo hrazeno startovné všech našich týmů

Další informace a fotografie najdete na oficiálních stránkách soutěže.