menu

Přátelé, kamarádi, my vám ty medaile přivezeme!

Přátelé, kamarádi, my vám ty medaile přivezeme!

Jak praví známá hláška z legendární komedie S tebou mě baví svět, tak ji mužstvo “válečníků” splnilo do puntíku. Pojďme se poohlédnout, jak se celý medailový příběh uskutečnil.

Den před závodem za mnou kluci přišli, že člen vítězného družstva z oblastního kola byl nucen ze zdravotních důvodů účast v krajském kole odmítnout. Řekl jsem si: “To je hezké, co teď? Načež kluci spustili, že již mají náhradníka a má kvality, které nám pomůžou být opět vysoko, nejlépe na bedně”.  A tak mohla začít naše pouť za dalším “válečným” závodem ve vojenském újezdu Libavá.

Hned po příjezdu do dějiště závodu na nás dýchla atmosféra vojenského prostředí skrze vojenskou techniku, střelnici a samozřejmě maskáčový úbor všech tvůrců a pomocníků závodu WOLFRAM. Po příchodu do startovního tábora nás čekalo školení a poučení od velitele závodu zejména k bezpečnosti a zodpovědnosti každého aktéra závodu. Ihned potom jsme nafasovali svačinky a šlo se do “pracovní výstroje” vyhlížet start závodu. Na kluky čekalo celkem osm disciplín – plavba v raftu po uvedené trasepráce s detektorem kovu (kdy měli za úkol najít minu a zneškodnit ji), první pomoc a transport raněnéhotest silových schopností (dva členové provádějí dřepy, zbylí provádějí “plank” na rukou, počítá se počet dřepů se do té doby, dokud jsou schopni vydržet v “planku”, aniž by se dotkli tělem země), dále pak vědomostní test zaměřený na 2. světovou válkustřelba v ležetopografie a znalost mapy a překážková dráha. Krom výsledků z těchto disciplín byl důležitý také čistý čas, kteří žáci potřebovali ke zdolání závodu, takže museli být zdatní i běžecky. Celková vzdálenost závodu byla 2750m.

Celý tým pracoval takticky velice dobře a před každou disciplínou se pečlivě jak mentálně, tak i fyzicky připravil. Odměnou jim pak bylo krásné 3. místo, z celkem devíti účastníků v rámci Moravskoslezského kraje. Je nutno podotknout, že ostatní týmy nebyly žádní “nazdárci” a byli to v zásadě sportovci, popřípadě fyzicky zdatní studenti.

Celkově musím celý tým moc pochválit a smeknout klobouk s jakou zaujatostí, zarputilostí a elánem do závodu šli a vybojovali pro naši školu bronzové medaile. 

Ještě jednou tedy děkuji Samueli Kingovi, Ondřeji Chwalkovi, Honzovi Drozdovi a Patriku Železnému za reprezentaci.

 

PS: Příští rok si jdeme pro vítězství!…..